8 marca w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku.

piękna i bestia

4 marca premiera telewizyjna dokumentu Liliany Komorowskiej „Piękne i bestia”

 

Film dokumentalny „Piękne i bestia” (tytuł oryginalny: Beauty and the Breast) w reż. Liliany Komorowskiej będzie miał polską premierę telewizyjną na antenie TVP2. Film zostanie pokazany 4 marca o godz. 22.50 w cyklu „Świat bez fikcji”, w którym prezentowane są premierowe emisje wyjątkowych produkcji, poruszających istotne, trudne, a czasem również kontrowersyjne tematy. 

„Piękne i Bestia” – to zbiorowy portret dziewięciu kobiet, które próbują wygrać walkę z rakiem piersi. Film przedstawia specyficzny obraz tej strasznej choroby poprzez prawdziwe, wzruszające losy bohaterek, które walczą o przeżycie z zaskakującą dozą siły i humoru, mieszając często śmiech i łzy. „Piękne i bestia” jest nie tylko przekazem woli ludzkiego przetrwania, lecz również potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia, w tym krzywym zwierciadle choroby, można osiągnąć ponadczasową mądrość. 

W 2012 roku film „Piekne i bestia” miał polską premierę kinową a pokazy filmu odbywały się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej oraz pod patronatem Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum i Fundacji Rak’n’Roll Wygraj życie! Film miał także dystrybucję kinową w Kanadzie i USA, prezentowany był na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych, gdzie otrzymał wiele nagród min.: Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym
w Montrealu; dwie nagrody Londyńskich Nagród Filmowych (London Film Awards), najważniejsze wyróżnienie Grand Jury Prize, a sama reżyserka zdobyła nagrodę za najlepszy debiut reżyserski; Nagrodę za Najlepszy Film na Women International Film & Art Festival (WIFF) w Miami.

 

„Piękne i bestia” to debiut reżyserski Liliany Komorowskiej (Głąbczyńskiej), polskiej aktorki od lat mieszkającej w Ameryce Północnej, gdzie z powodzeniem realizuje swoje plany życiowe i artystyczne.

Reżyserka o filmie – Podjęłam wyzwanie stworzenia prawdziwego świadectwa kobiet napiętnowanych rakiem piersi, mimo, że nie jestem jedną z nich. Starałam się nawiązać bliską więź z kobietami, które znalazły w sobie dosyć odwagi, aby podzielić się ze mną swoimi przeżyciami. Z czasem zbliżyły się do mnie na tyle, że czułam się niemalże jedną z nich. Dopiero wtedy w pełni zrozumiałam ogrom ich cierpienia i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami ze światem.  Dogłębnie poruszające zwierzenia, wypowiedziane często po raz pierwszy, dopiero przed kamerą, stały się dla nich początkiem procesu wyzwolenia i niezwykłym przeżyciem dla mnie. Czułam się wyróżniona stając się świadkiem ich historii. Jestem przekonana, że nie tylko wzruszą one serca widzów, ale dla wielu będą również przekazem nadziei.

Liliana Głąbczyńska-Komorowska jest nie tylko reżyserem filmu ale także jego producentem. Jej firma QueenArt Films, wyprodukowała wcześniej film dokumentalny o losach polskiej arystokracji na emigracji
w Kanadzie „Raj utracony, raj odzyskany” (2011). Polska aktorka karierę rozpoczęła w 1979 roku,
w warszawskim Teatrze Dramatycznym, u boku takich sław polskich scen jak Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat i Janusz Gajos. Przed wyjazdem z Polski zagrała wiele znaczących ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Za rolę Abigail w Czarownicach z Salem, (1980, Teatr Telewizji) otrzymała Nagrodę za Debiut Aktorski. Film Jerzego Kawalerowicza Austeria, z Lilianą w roli Jewdochy, stał się klasyką polskiego kina. W Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie Liliana wystąpiła m.in.
u boku Telly Savalasa, Donalda Sutherlanda, Aidana Quinna, Wesleya Snipesa i wielu innych. Ostatnio gra
w Kanadzie, w języku francuskim w teatrze, telewizji i w filmach fabularnych. Od kilku lat Liliana  znowu gra w polskich produkcjach, wystąpiła m.in. w filmie „Mniejsze zło” Janusza Morgensterna, występuje także w serialach: „Teraz albo nigdy”, „Na dobre i na złe”, „Blondynka”, „Reguły gry”.

 

Więcej informacji o filmie „Piękne i bestia” pod adresem: http://www.strefa101.com/piekne-i-bestia.php

zwiastun filmu: http://www.youtube.com/watch?v=pfZcNPmIsyU

Zapraszan na Fanpage aktorki: https://www.facebook.com/Liliana.Glabczynska.Komorowska