Pomóżmy polskim dzieciom na Litwie.

Litwa

Poseł na Sejm RP Robert Jagła rusza z akcją pomocy dla Domu Dziecka w Solecznikach, na Litwie.

 

W placówce obecnie przebywa blisko czterdzieścioro dzieci z polskich rodzin. Potrzebne są głównie środki czystości, ubrania, artykuły szkolne i zabawki edukacyjne.

– Nawiązałem kontakt z panią Oksaną Obłoczyńską, Polką, dyrektorem Domu Dziecka w Solecznikach, w którym przebywają głównie dzieci z polskich rodzin z rejonu wileńskiego. Placówka ma dość trudną sytuację, a dzieciom przyda się wszystko od past do zębów, ubrań i zabawek, aż po słodycze – mówi Robert Jagła, Poseł na Sejm RP. – Bardzo proszę wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do akcji pomocowej o przynoszenie lub przesyłanie darów do mojego biura w Świdnicy. To, co uda nam się zebrać, będziemy w transzach przekazywać do placówki – dodaje. 

Chodzi o to, aby w dość szybkim czasie pomóc dzieciom, które w Domu Dziecka spędzą całe wakacje. Jak podkreśla zarządzająca placówką Polka, przyda się naprawdę wszystko, a na letni okres szczególnie mile widziane będą zwłaszcza gry i zabawki edukacyjne, a także artykuły do zajęć plastycznych. 

– Obecnie mamy dzieci w wieku od 6 do 18 lat, ale zgodnie z  naszym statutem przyjmujemy dzieci od 3 roku życia, więc takie maluchu mogą pojawić się w każdej chwili – wyjaśnia Oksana Obłoczyńska. – Potrzebne są ubrania, pasty i szczoteczki do zębów, szampony i płyny do kąpieli, a zawsze mile widziane są także słodycze. Przyjmiemy praktycznie wszystko, bo potrzeb jest wiele – dodaje. 

Zbiórka dla Domu Dziecka w Solecznikach prowadzona jest przez Biuro Poselskie Roberta Jagły – Świdnica, Rynek 1 A. Dary można przekazywać od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 17:00. Kontakt telefoniczny 74 648 70 60 lub Dyrektor Biura Poselskiego Małgorzata Ziemak – tel. 513 024 252.