Piłkarki VAW wznowiły treningi!

hala w szczawnie2

Cel Piłkarek Aglomeracji jest jeden! Utrzymać się w II lidze kobiet. Dziś drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej.

Debiutancka runda w 2 lidze kobiet nie była udana dla piłkarek Jacka Grabowskiego bo na koniec jesieni dziewczyny zajmują przedostatnią lokatę z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Jednak absolutnie nie załamują rąk wręcz przeciwnie ze zdwojoną determinacją rozpoczęły przygotowania do rundy rewanżowej w 2 lidze kobiet.

agl vaw

– Dla Nas runda jesienna była bardzo trudna i wymagająca, której najkrócej mówiąc nie sprostaliśmy. Jednak w ogóle nie myślimy o składaniu broni czy jakimkolwiek odpuszczaniu, wręcz przeciwnie podejmujemy ciężką pracę teraz zimą by najlepiej jak tylko potrafimy przygotować się do rewanżowej wiosny i zostać w 2 lidze kobiet. – mówi Trener VAW Jacek Grabowski

Drużyna rozpoczęła swoje przygotowania w nowowybudowanej hali sportowej w Szczawnie Zdroju i tam będzie aż do marca przygotowywać się do rundy wiosennej w 2 lidze. Pierwszy mecz podopieczne Trenera Grabowskiego zagrają 19 lub 20 marca u siebie w Szczawnie Zdroju z Darborem Bolesławice.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę gdzie tkwiła przyczyna naszych porażek i naszej niemocy. Przeanalizowałem wszystkie nasze jesienne mecze wiele razy i często radziłem się u kolegów trenerów co mogę zmienić lub co muszę poprawić by moja drużyna zaczęła ponownie wygrywać. Dlatego mimo naszej trudnej sytuacji w tabeli damy z siebie wszystko by się na wiosnę utrzymać w 2 lidze. – mówi Jacek Grabowski Trener VAW

VAW znacząco odmłodziła skład gdzie w debiutanckiej rundzie w 2 lidze kobiet średnia wieku podopiecznych Jacka Grabowskiego wynosiła 17.25 lat pierwszej jedenastki. W drużynie opaskę Kapitanki po Emilii Dolacie przejęła niespełna 19 letnia Karolina Ryl. Linię obrony tworzą same 14 i 15 latki ! To chyba najmłodsza formacja w całej 2 lidze!

– To prawda i uważam, że to tylko kwestia czasu kiedy wszystkie nasze linie będą się zazębiać i tworzyć jeden boiskowy organizm. Młodość jest atutem a starsze dziewczyny musiały przejąć w drużynie podwójne role: raz być nauczycielką a raz partnerką do wspólnego funkcjonowania na boisku. – mówi dalej Jacek Grabowski Trener VAW

5 stycznia na pierwszym w nowym roku treningu stawiło się w szczawieńskiej hali aż 19 zawodniczek, brakowało jeszcze 7 do pełnej kadry ale i one niebawem dołączą do drużyny.

– rozmawiałem jeszcze dodatkowo z dwoma naszymi byłymi zawodniczkami o ich powrocie do VAW, ale zdecydowały się pozostać w innych drużynach. Życzymy im powodzenia i piłkarskiego rozwoju, a sami przystępujemy do ciężkiej pracy by jak najlepiej przygotować się do piłkarskiej wiosny. Nie mielibyśmy takiej możliwości bez przychylności i pomocy ludzi ze Szczawna Zdroju. Szczególne podziękowania należą się od Nas Panu Burmistrzowi Markowi Fedorukowi oraz Januszowi Kozłowiczowi i Michałowi Forysiowi, którzy Nas wspierają i pomagają. – mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Drużyna jeszcze przed rundą rewanżową 21 stycznia wyjeżdża na 4 dniowy Międzynarodowy Turniej halowej piłki nożnej do Grodziska Wielkopolskiego gdzie uczestniczy już 4 rok z rzędu. Potem już tylko i wyłącznie skupi się na dalszych przygotowaniach do walki utrzymanie się w 2 lidze kobiet.