Strzelanina w Lubominie.

strzelaina

Wałbrzyscy Policjanci zmuszeni byli do użycia broni. Napastnicy są ranni.

 

Po użyciu broni palnej przez funkcjonariuszy Policji ranni zostali napastnicy (Kobieta i mężczyzna) którzy z nożami rzucili się na Policjantów.

Napastnikami okazała się para małżonków z Lubomina, gdzie mieszkali i gdzie policjanci znaleźli narkotyki. Do zdarzenia doszło`po tym jak na zlecenie Prokuratury do mieszkania podejrzanych wtargnęła Policja szukając rzeczy pochodzących z kradzieży. Jednak funkcjonariusze natknęli się na narkotyki. Podczas dalszego przeszukiwania małżonkowie mieli rzucić się z nożami na policjantów i wtedy stróże prawa zdecydowali się na użycie broni palnej. W dłoń został ranny jeden z policjantów a dwoje napastników trafiło z ranami postrzałowymi do szpitala. W przeszukiwanym mieszkaniu zatrzymany został także syn małżonków którzy dokonali napaści na funkcjonariuszy.

Policjanci wyraźnie  podkreślają, że użycie broni nastąpiło  w wyniku ostateczności.

 

Teraz zasadność użycia broni przez stróżów prawa będzie badał wydział wewnętrzny, a Funkcjonariusze którzy brali udział w dzisiejszej strzelaninie zostali objęci pomocą psychologa. W dalszym ciągu na miejscu trwają czynności operacyjne.