Otwarcie nowej Fabryki w Wałbrzychu.

nowa fabryka w wałbrzychu

Otwarcie zakładu nastąpi 10 stycznia. Przedsiębiorca zamierzał zatrudnić 350 osób, natomiast już teraz pracę znalazło ponad 430.

Inwestycja pochłonęła prawie pół miliarda złotych. RONAL zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymał w 2011 r., a zakład rozpoczął działalność już w kwietniu 2013 r.

Koncern  powstał w 1969 roku i należy do światowych pionierów na rynku felg aluminiowych. Swoje fabryki ma m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i w Portugalii. Około 10 mln samochodów na całym świecie jeździ na felgach produkowanych przez tę firmę. W Wałbrzychu fabryka będzie produkować 2 miliony felg rocznie dla takich marek jak Fiat, Mercedes, BMW czy Opel. W Wałbrzychu RONAL dołączył do innych motoryzacyjnych gigantów działających na terenie WSSE. Sąsiaduje m.in. w takimi potentatami jak Toyota, Mando, Faurecia, Quin czy NSK. Łącznie firmy te zainwestowały ponad 4,5 mld zł oraz zatrudniają prawie 8 tys. osób.
Branża motoryzacyjna to jedna z trzech dominujących, najliczniej reprezentowanych branż w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska, prezes „INVEST-PARKU”, spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Firmy działające w WSSE produkują podzespoły i części na potrzeby producentów pojazdów, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Powstają tu między innymi czujniki i sterowniki, wały napędowe, kulki do łożysk, materiały do wypełniania poduszek powietrznych – ale także takie elementy samochodów, jak siedzenia, kolumny kierownicze czy silniki. Bardzo rozwinięta jest też produkcja elementów z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.
Wałbrzyska Strefa to zaplecze produkcyjne dla wielu liczących się na świecie marek branży motoryzacyjnej – dodaje prezes Barbara Kaśnikowska