Piłkarki Victorii AW rozpoczynają treningi.

vaw rozpoczyna treningi

Piłkarki Victorii Aglomeracja Wałbrzyska już rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej w III lidze Kobiet.

Zawodniczki Jacka Grabowskiego w styczniu 2014 roku trenować będą na hali i w miarę możliwości pogodowych na boisku. W trakcie przygotowań do rundy wiosennej w III lidze kobiet zaplanowane są turnieje halowe oraz 4 mecze sparingowe na pełnowymiarowym boisku. Zaplanowany jest także dochodzeniowy obóz szkoleniowy wraz z wyżywieniem w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Victoria AW planuje także wzmocnienia składu, bo obecnie na testach w drużynie przebywają nowe zawodniczki. Z kolei do klubu zgłosiła się także jedna z drużyn Ekstraligi Kobiet w celu pozyskania dwóch naszych zawodniczek. Trener Jacek Grabowski postanowił wysłać je na testy na początku lutego.

– Dziś jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach i potencjalnych transferach. Mogę jedynie potwierdzić, że dwie nasze zawodniczki pojadą na obóz zimowy z jedną z drużyn Ekstaraligowych. I z tego powodu bardzo się cieszę, że moje piłkarki zostały zauważone przez inne lepsze kluby. Dla mnie to potwierdzenie dobrze wykonanej ciężkiej pracy całej drużyny. Natomiast jeśli chodzi o wzmocnienia naszego zespołu, to także potwierdzam, że z drużyną już od grudnia 2013 roku trenują nowe zawodniczki – mówi Jacek Grabowski Trener Victorii AW.

Już w najbliższą sobotę 4 stycznia 2014r. nasza drużyna weźmie udział w Turnieju halowej piłki nożnej w Nowej Rudzie, gdzie swój udział zapowiedziały także drużyny: AZS Wrocław, Zagłębia Lubin, AZS PWSZ i gospodynie Piast Nowa Ruda. Po tym turnieju nasza drużyna rozpoczyna przygotowania do X Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej GRODZISK CUP, na który wybieramy się w lutym. W Turnieju wezmą udział 32 dziewczęce drużyny. Nasza drużyna jedzie bronić wspaniałego IV miejsca z zeszłego roku, gdzie jako jedyny III ligowiec dotarła do wielkiego Finału. Po powrocie z Grodziska drużyna rozpoczyna docelowe przygotowania na rodzimych obiektach do rundy wiosennej w III lidze kobiet. Pierwsza wiosenna kolejka zaplanowana jest na 22 marca 2013 roku.