Orszak Trzech Króli.

orszak2013

Już po raz drugi w Wałbrzychu wyruszy  Orszak Trzech Króli, start 6 stycznia 2014 roku, o godz. 12.15 

Orszak Trzech Króli, wyruszy 6 stycznia 2014 roku, o godz. 12.15  spod kościoła pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki.

Orszak jest organizowany przez: organizacje, stowarzyszenia i grupy katolickie oraz organizacje pozarządowe, a jego celem jest nawiązanie do wydarzeń z przed 2000 lat, kiedy to Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby pokłonić się Świętej Rodzinie i ich nowonarodzonemu Dzieciątku. W tym roku ulicami naszego miasta pójdzie z nami Jego Ekscelencja Książ Biskup Ignacy Dec.

Chcielibyśmy, aby te wspaniałe, uliczne jasełka były czasem radości i zabawy. Abyśmy ten czas spędzili razem z naszymi dziećmi, pokazując im, że wspólne, uliczne kolędowanie to nie tylko staropolski zwyczaj ale też święto naszych rodzin. Chcemy promować wartość rodziny i małżeństwa, pokazywać, że w życiu ważna jest miłość i przywiązanie do tradycji.

Wyjdźmy wspólnie na ulice naszego miasta przebrani w stroje z epoki i podążajmy za konnym Orszakiem Królewskim z radosnym śpiewem kolęd. Zachwyćmy się szopkami bożonarodzeniowymi zbudowanymi przez nasze dzieci i inscenizacją muzyczno-taneczną przygotowaną przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej.

Zakończenie orszaku nastąpi na Placu Teatralnym – Styk, gdzie zostaną nagrodzone najciekawsze stroje – przebrane rodziny oraz zostaną wręczone nagrody twórcom szopek w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Bądźmy wszyscy współorganizatorami tego radosnego wydarzenia i włączmy się do wspólnej zabawy i kolędowania.