Źródełka wody pitnej w wałbrzyskich szkołach.

poidełka

Na przełomie sierpnia i września w ponad dwudziestu wałbrzyskich szkołach zamontowano źródełka wody pitnej.

 

Docelowo wszystkie placówki oświatowe  podlegające UM w Wałbrzychu będą wyposażone w poidełka. Źródełka wody pitnej zakupiły wałbrzyskie Wodociagi, nie tylko po to by zaspokoić pragnienie dzieci. To element kampanii edukacyjnej.

– Jako lekarz mogę potwierdzić, że woda z kranu jest zdrowa i smaczna. Zachęcamy wałbrzyskie dzieci by piły wode z kranu, zamiast wysokalorycznych napojów słodzonych – mówil Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

– Chcemy przekonać Wałbrzyszan, że z ich kranów płynie zdrowa i czysta woda, zdatna do picia. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano znaczących
inwestycji w sieci wodociągowej. Dzięki temu wałbrzyska woda jest dobra, smaczna – mówił Marek Mielniczuk, Prezes wałbrzyskich Wodociągów.

Jakość potwierdzają badania laboratoryjne oraz kontrole Sanepid-u.

– Prowadzimy kilkaset badań wody w ciągu roku. Zapewniam, że jest ona dobrej jakości – mówiła Małgorzata Bak z Sanepid-u.

Zamontowane źródełka wody pitnej są najwyższej jakości. Producent  Haws Corporation z Berkley w USA to uznany producent, światowy lider w tej branży. Źródełka posiadają odpowiednie certyfikaty, wśród nich Państwowego Zakładu Higieny. Tym samym są urządzeniami całkowicie bezpiecznymi dla ludzi. Tak wiec pijmy wodeę z kranu!