Nowe inwestycje i miejsca pracy.

nowe inwestycje

Kolejne 14 milionów złotych zainwestują firmy, które działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 

 

Nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej przyczynią się również do powstania nowych miejsc pracy w fabrykach Electroluxa oraz „SACHER”.

Świdnicka fabryka Electrolux zatrudnia obecnie prawie 800 osób. Kolejna inwestycja przedsiębiorstwa kosztować będzie około 11 milionów złotych. Firma, która zajmuje się produkcją kuchenek gazowych, gazowo – elektrycznych oraz elektrycznych, zamierza zatrudnić dodatkowo co najmniej 30 pracowników. Zakład zostanie rozbudowany oraz doposażony w nowe maszyny. Inwestycja ma zostać zrealizowana pod koniec 2016 roku.

Kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała także polska, rodzinna firma „SACHER“ Obróbka Skrawaniem Metalu s.c. Lesław, Waldtraud, Piotr i Paweł Sacher. Przedsiębiorstwo świadczy usługi od 15 lat.  Od początku swojej działalności zajmuje się obróbką mechaniczną metalu. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu pomocy publicznej w znacznym stopniu przyspiesza realizację swoich projektów. Od początku działalności na terenie wałbrzyskiej strefy zwiększyła zatrudnienie o 50%.  W rozbudowę  zakładu w Bolesławcu i rozszerzenie parku maszynowego przedsiębiorca zainwestuje 3 miliony złotych oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej dwóch nowych pracowników.

– Tak jak przewidywaliśmy, pierwsze półrocze tego roku będzie obfitować w nowe projekty i zezwolenia – mówi Barbara Kaśnikowska. – Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że od 1 lipca 2014 roku zmienią się zasady przyznawania pomocy publicznej. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy: jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie – podkreśla prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Firmy Electrolux i „SACHER” Obróbka Skrawaniem Metalu otrzymały zezwolenia 5 marca.  W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma zamiar wydać ich co najmniej 24. „INVEST-PARK” jest największą i najszybciej rozwijającą się strefą w Polsce. Obejmuje ponad 2,2 tysiąca hektarów. Wciąż dostępnych jest ponad 860 hektarów atrakcyjnych i dobrze przygotowanych gruntów inwestycyjnych, w czterech województwach (dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim) oraz 41 lokalizacjach. Niewątpliwym atutem tych terenów jest bliskość autostrady A4 oraz A2, sąsiedztwo Niemiec i Czech  oraz dobre połączenia komunikacyjne ze Wschodem. Firmy, które inwestują w WSSE  i tworzą nowe miejsca pracy, mają prawo do ulgi w podatku dochodowym (od 40 do 70% nakładów, w zależności od wielkości firmy i od regionu).