moim zdaniem

Wałbrzysko – polskie piekiełko …

Moim zdaniem tegoroczna kampania prezydencka sięgnęła dna, a nawet nie wiem czy nie mułu !!!

Już Lem miał rację mówiąc: „Gdyby nie Internet nie wiedziałbym, że na świecie żyje tylu idiotów”.

Panowie i Panie Radni i Posłowie oraz Posłanki od lewa do prawa, po przez Centroprawicę i Centrolewicę, Konserwatystów i Liberałów, Ludzie powiadam wam nie idźcie tą drogą, bo „Karma” wraca ze zdwojoną siłą.

Ja wiem, że własną piersią, a najczęściej własną twarzą bronicie swoich politycznych idoli, ale na Boga róbcie to sami dla siebie. Nie zadręczajcie i tak zmęczonego już wami Narodu. Ten Naród doskonale wie co ma robić!

Przecież Wy strzelając do siebie paszkwilami tracicie własny czas i własne bezcenne życie. Lepiej tą energię poświęćcie, aby coś po sobie pozostawić w tym doczesnym życiu poza smrodem własnej nienawiści i zawiści.

To czym chwalą się na swoich profilach portali społecznościowych wspomniani wybrańcy narodu wylewając kubły pomyj na politycznych rywali to Sodoma i Gomora były niczym w porównaniu ze zwierzęceniem owych mężów i żon stanu.

A już myślałem, że uda mi się powstrzymać od jakiegokolwiek komentarza naszych rodzimych politykierów, ale jak widać marna ma dusza ludzka nie wytrzymała tego postanowienia, bo i jak miała wytrzymać skoro powstał swoisty Armagedon, a i nawet pojawiają się już Jeźdźcy Apokalipsy.

Mea Culpa, Mea Culpa, Mea Culpa

Ludzie dajcie w spokoju wybrać Prezydenta Polski!!!!

****************************************************************

Rozpoczyna się Wyborcza „Wielka Pardubicka”

 

Nieuchronnie zbliżamy się do kolejnych samorządowych wyborów w Polsce. A to znak, że będziemy ponownie świadkami walki o nasze głosy, by przejąć władzę od wioski po wielkie polskie miasta.

 

Wójtowie, Burmistrzowie i Prezydenci, a obok nich Radni. Ale zacznijmy od początku ….

Już rozdano polityczne samorządowe karty i poustawiano pionki na szachownicach. O swój byt Radnego walczyć będą dotychczasowi Rajcy oraz nowi kandydaci na tą zaszczytną funkcję. Ale czy o zaszczytności tej funkcji nie zapominają i to świadomie niektórzy? Ilu obecnych Radnych w Polsce zaciągnęło kredyt na początku swojej kadencji, dla ilu dieta Radnego to źródło dochodu lub możliwość spłaty zaciągniętych finansowych zobowiązań? I wreszcie w jakim celu ci wszyscy rządni samorządowej władzy chcą zostać Radnymi?

 

Dlaczego kandydaci na Radnych i sami dotychczasowi Radni chcący ponownie nimi zostać zaledwie na dwa miesiące przed wyborami uaktywniają się wśród swoich wyborców. Przecież to kpina i lekceważenie swojego elektoratu. Przecież ci wszyscy kandydujący mają nas za Idiotów, uważając, że wystarczy pokazać się Ludowi tuż przed wyborami, a ten zagłosuje.

 

Dla większości kandydatów to idealna recepta na wyborczy sukces, ale niektórzy mają na głosy wyborców inne metody.

Przede wszystkim potencjalni Radni bazują na ubogim elektoracie, często docierają do tych ludzi osobiście i tylko sobie znanym sposobem „merytorycznie” 😉 przekonują do oddania głosu na siebie. Nagle w okresie przedwyborczym pojawiają się przeróżne tzw. „wydawki żywności” przede wszystkim dla ubogich.

Działają również bardziej wymyślne „systemy wyborcze”. Ci bardziej operatywni kandydaci na radnych tworzą tzw. „Drużyny Wyborcze”, a te mają za zadanie pozyskanie głosów wyborczych dla poszczególnych kandydatów, oczywiście „merytorycznie” jak zawsze przekonując do oddania głosu na tego jednego i słusznego kandydata.

A gdzie są wiece wyborcze, gdzie bezpośredni kontakt z wyborcami, aby przedstawić swój program wyborczy i realne szanse na wprowadzenie zmian w swoim okręgu wyborczym. Śmiem twierdzić, że żaden kandydat czy kandydatka nie zorganizuje takiego wiecu, nie będzie przekonywać do swoich pomysłów na takich spotkaniach, bo jest to za drogie dla potencjalnych Radnych i nie daje gwarancji na pozyskanie głosów przy Urnie. Dlatego każdy kandydat ma swój wysublimowany sposób na Wyborcę.

Proszę zwrócić uwagę na niektórych dotychczasowych Radnych. Podczas ostatnich wyborów samorządowych dzięki którym zostali radnymi, niektórzy z nich otrzymali ponad 500 czy nawet 700 głosów, będąc nikomu nieznanym, co więcej podczas 4-letniej kadencji absolutnie nie byli widoczni podczas sesji, ani wśród swoich wyborców. A idę o zakład, że i podczas tych Wyborów uzyskają podobne wyniki wyborcze. Cud? Fenomen? Czy kpina z Nas? Odpowiedź pozostawiam Państwu.

 

 

**********************************************************************

Ostanie wydarzenia na Ukrainie to dla jednych początek wypełniania się Apokalipsy, a dla innych możliwość ugrania czegokolwiek na międzynarodowym politycznym rynku. Rosja ściga się z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi w zastraszaniu siebie nawzajem i straszeniu sankcjami. Najpierw Prezydent Rosji niczym Car Putin uzurpuje sobie prawo do zbrojnej interwencji na Ukrainie, po czym NATO komentuje i oskarża Putina o prowadzenie swoich gierek i wodzenie za nos.

Jak oceniają fachowcy i specjaliści od polityki i ekonomii, to zwykła gra o wpływy. Jedni starszą drugich i odwrotnie. Jedno jest pewne Polska podobne ekscesy przechodziła i przeżywała w 1989 roku. I doskonale wiemy jak trudno było się oswobodzić i uniezależnić od Związku Radzieckiego.

To i tak, aż dziw bierze, że pomimo upływu tylu lat są kraje na świecie, które nie wiedzą co to demokracja. Zwykły obywatel również nie może się nadziwić jak to możliwe, aby np. w takiej Korei Północnej panowała tak mocna i wszechobecna dyktatura w XXI wieku. Tym bardziej, że żadne inne mocarstwo absolutnie nie kwapi się, aby taki stan rzeczy w tej Korei zmienić. Czyżby Koreańczycy Północni byli innymi istotami ziemskimi, niż amerykanie czy europejczycy, albo nawet jak Koreańczycy Południowi? To raczej pytanie retoryczne.

Ktoś mądry powiedział, że w XXI wieku niczego nie załatwia się już zbrojnie czy siłowo. Wszelkie sprawy i konflikty załatwia się dyplomatycznie po przez wywieranie wzajemnych nacisków. Bo jak z kolei powiedział Wladimir Putin każdy kraj jest w jakichś sposób zależny od innego. Zatem idąc tym tokiem rozumowania, czy choćby myślenia, musi odbywać się handel wymienny.  Jedni nazwą to korupcją polityczną, a inni wyprzedażą narodowego majątku.  Ale co z tego ma przysłowiowy Kowalski? Ano nie za wiele, bo dla niego liczy się jego stan posiadania.

 

Oczywiście musi na świcie odbywać się ład i porządek publiczny, inaczej panowała by anarchia. Jednak i z wolności trzeba nauczyć się korzystać.

**********************************************************************

 

Nowy Rok to dla Nas nowe wyzwania i postanowienia. A diabeł tkwi w szczegółach, zatem bardzo solidnie musimy zaplanować nasz plan działania.

Dziś postanowiłem wskazać Państwu, a w zasadzie zwrócić uwagę na rozwijającą się w błyskawicznym tempie jedną z dyscyplin sportowych jaką jest piłka nożna kobiet. Tak, tak szanowni kibice tej magicznej, spektakularnej i zjawiskowej piłki nożnej. Męska piłka, to niczym religia i zarazem magia, które przyciągają miliony ludzi na stadiony. A kobieca piłka? Jeszcze nie przyciąga, ale jestem przekonany, że zacznie przyciągać, uważam, że to jedynie kwestia czasu.

Polska Męska reprezentacja w Rankingu FIFA jest na 76 miejscu. Obecnie jest to najniższa pozycja w historii polskiej męskiej piłki nożnej. Wyprzedzają Nas nawet tak egzotyczne Państwa jak: Sierra Leone (75), Zambia (68), Uzbekistan (69), Togo (72), Senegal (65), Mali (45), Libia (59). Więcej nie będę wymieniał krajów, które nas wyprzedzają bo jest mi po prostu wstyd. I żeby było jasne ja Kocham piłkę nożną. W Europie nasza męska kadra zajmuje 36 miejsce, a tu wyprzedzają nas między innymi takie kraje jak: Islandia (26), Izrael (32), Armenia (22)

Polska Kobieca reprezentacja w rankingu FIFA jest 36 miejscu. Co prawda też kilka ciekawych i egzotycznych krajów nasze Panie wyprzedza: Wietnam (28), Chiny (18). W Europie polska kobieca reprezentacja zajmuje 19 miejsce i żaden z mniej znanych europejskich krajów naszych kobiet nie wyprzedza.

Zatem jak to się dzieje, że po pierwsze piłkarski świat nam ucieka, choć Kobiety go gonią skutecznie, a mężczyźni w piłce nożnej według rankingu FIFA sięgają dna. Po drugie jak to się dzieje, że mimo ponad 130 aresztowanych osób w polskiej piłce nożnej za kupowanie, ustawianie i ogólnie piłkarskie przekręty, wciąż ludzie na mecze facetów w Polsce przychodzą.

Dla porównania Kobieca piłka nożna jest pomimo, że nasze reprezentantki są w rankingu FIFA znacznie wyżej niż nasi piłkarze, po prostu nie oglądana. Co więcej, zainteresowanie kibiców w porównaniu z frekwencją na męskich meczach jest znikome. Mecze polskiej Kobiecej reprezentacji rozgrywane są na peryferyjnych stadionach, a transmisji przez jakąkolwiek Polską Telewizję nie ma!!!.

A kto z Państwa wie choćby o jakimkolwiek sukcesie naszej damskiej reprezentacji piłki nożnej. A My Polacy jesteśmy Mistrzami, a w zasadzie to one są Mistrzyniami Europy do lat 17. Tak, tak Nasze dziewczęta do lat 17 są najlepsze w Europie. Mecz Finałowy ze Szwedkami nie był transmitowany przez Telewizję Polską – wstyd, a raczej hańba. A wiecie Państwo jakie nagrody finansowe otrzymały za tytuł Mistrzyń Europy Nasze Złotka? Otrzymały po 2500 zł i to nie otrzymały wszystkie. Bo jedynie, dzięki zaangażowaniu Szefa Polskiej Kobiecej Piłki w PZPN nagrody finansowe wypłacił tylko Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Czyli otrzymały pieniądze jedynie 4 dziewczyny z województwa dolnośląskiego.

Zatem o co tu chodzi? Co jest powodem, że Władze Polskiej Piłki Nożnej, wespół z państwem Polskim, kompletnie nie doceniają takiego sukcesu. Przecież na piłkarski sukces czekamy jak na zbawienie. Zapytajcie drodzy Państwo ile zarabiają Polscy kopacze w polskich ligach. A cóż takiego osiągnęli? Ano nic !!!!!. Natomiast polskie piłkarki w naszych ligach, albo grają za darmo, albo w lepszych klubach otrzymują wynagrodzenie na poziomie najniższej krajowej. To żenujące i absurdalne. To jest wręcz dyskryminacja i absolutne lekceważenie kobiet w piłce nożnej. A kto z Państwa wiedział, że nasza polska klubowa drużyna Unia Racibórz systematycznie grała w Lidze Mistrzyń? Piszę celowo grała bo, dziś najbardziej utytułowana klubowa drużyna ostatnich lat znika z piłkarskiej mapy. Bo nie ma środków finansowych na dalsze funkcjonowanie i wiosną najpewniej już nie zagra.

Czy wiedzą Państwo ile wynosi budżet powiedzmy czołowego klubu męskiego w polskiej II lidze?, choć tak naprawdę to III poziom, bo mamy w piłce: Ekstraklasę, I ligę, II ligę, III ligę, IV ligę, ligę okręgową, A klasę, B klasę i C klasę. Ale ok, niech III liga nazywa się drugą, a druga, pierwszą.

Porównajmy budżety w II lidze męskiej i w II lidze Kobiecej.

Budżet roczny męskiego klubu w II lidze wynosi około 1 500 000. słownie (jeden milion, pięćset tysięcy złotych) Budżet roczny kobiecego klubu w II lidze wynosi ….Uwaga!!!! 50 000 zł . słownie (pięćdziesiąt tysięcy złotych)

Wyjazdy na mecze w kilometrach są porównywalne, natomiast jak widać różnica w wysokości rocznych budżetów jest niewiarygodna. Dziewczyny w II ligach grają za darmo!!!!! otrzymują i to może, zwrot kosztów dojazdów na treningi i obiad podczas wyjazdu na mecz. Nic więcej!!!! A ich męscy odpowiednicy w II ligach mają wszyscy zawodowe kontrakty w swoich klubach (2000 – 10 000 zł miesięcznie). Frekwencja kibiców na meczach II ligi facetów to rząd liczebności 0d 100 do 1500 kibiców!!! Na meczach kobiet pojawia się od 50 do 500 kibiców. Czy zatem to taka miażdżąca różnica na korzyść męskiej piłki? Aspekt promocyjny poszczególnych miast w których funkcjonują i drużyna męska i kobieca jest dokładnie taki sam. Ale jak widać brak jest zdrowego rozsądku i władz i radnych, którzy rządzą w swoich miastach czy miejscowościach. Dziś finansowa pomoc na rozwój Kobiecej Piłki Nożnej nie istnieje. Ogłaszane konkursy w poszczególnych miejscowościach na dofinansowanie sportu nie przewidują rozwoju kobiecej piłki nożnej. Pod względem dofinansowania Kluby kobiece są traktowane na równi lub gorzej niż kluby z A klasy męskiej piłki, bo otrzymują znacznie mniej środków.

W skali roku na kluby kobiece piłki nożnej poszczególne miejscowości przeznaczają maksymalnie do 10 000 zł w tym około 8 tyś zł jest na wynajem sportowych obiektów gminnych, wynajmowanych przez kluby do odbywania treningów w tym przypadku z drużynami dziewcząt. Pozostaje więc około 2 może 3 tysiące złotych na cały rok!!!! To jest poniżające. Bez prywatnych środków nie da się kobiecym drużynom funkcjonować, a o rozwoju kobiecej piłki przy takim podejściu absolutnie nie ma mowy.

Długo by można było jeszcze zestawiać i porównywać finansowanie męskiej i kobiecej piłki nożnej, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym by umożliwić kobietom także piłkarski rozwój w Polsce.