Edukacja wysokich lotów.

dron

Heksakopter, czyli sześciośmigłowy dron to urządzenie zbudowane w ramach zajęć robotyki.

 

Dron został wykonany w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Projekt był możliwy dzięki wsparciu ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Heksakopter to ważący ponad 3 kilogramy latający dron. Urządzenie zostało wyposażone w sześć śmigieł, które pozwalają mu przenosić nawet 12-to kilogramowe przedmioty. Dzięki modułowi GPS, urządzenie w razie utraty kontaktu ze sterującym, może samo powrócić do bazy. W dronie została zainstalowana kamera, z której podgląd wyświetlany jest na specjalnych okularach. Zasięg urządzenia to około 2 kilometry.

Dron powstał na zajęciach koła robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Inicjatorem jego budowy był nauczyciel Zbigniew Brożbar. W pracach uczestniczyło trzech uczniów szkół gimnazjalnych. Zakup części został dofinansowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. To nie koniec prac nad urządzeniem. Zostanie wyposażone w specjalną obudowę oraz kamerę nagrywająca w wysokiej rozdzielczości. Podczas zajęć podopieczni pracowni będą uczyć się programować drona oraz sterować urządzeniem.

W tym roku, wałbrzyska strefa, w ramach programu sponsorskiego wsparła ponad 30 inicjatyw sportowych i edukacyjnych na łączną kwotę 113 tys. złotych. Kolejna transza zostanie rozdysponowana już w sierpniu. Wnioski należy składać w siedzibie spółki WSSE „INVEST-PARK”. Niezbędne dokumenty oraz zasady sponsoringu dostępne są na stronie internetowej strefy.