1600 nowych pojazdów dla Policji.

policyjne pojazdy

Policja zamierza wydać w tym roku ponad 100 mln złotych na nowe samochody policyjne.

1600 nowych pojazdów trafi w tym roku do polskich policjantów,  w tym 1412 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. W maju i czerwcu bieżącego roku rozpisano większość przetargów na zakup 1600 nowych pojazdów dla policji z całej Polski, przeznaczając na ten cel 108 404 000 złotych.

 

Planowane zakupy obejmują 768 oznakowanych radiowozów, 644 nieoznakowane radiowozy, 116 oznakowanych samochodów terenowych, 27 niezonakowanych terenówek, 32 furgony i 13 pozostałych pojazdów.

 

Komenda Główna Policji zakłada, że pierwsze znaczne ilości nowych pojazdów trafią do służby na przełomie sierpnia i września br.

 

Jeśli w czasie prowadzenia postępowań przetargowych powstaną oszczędności, Komenda Główna Policji przeznaczy pozyskane środki na zakupy kolejnych pojazdów. Dzięki temu cała zaplanowana kwota ponad 100 mln złotych zostanie spożytkowana na rozwój floty samochodowej polskiej Policji.

 

Realizowane przetargi, wpisują się w prowadzony od kilku lat program zakupów nowoczesnego sprzętu. Wraz z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji tworzą największy projekt modernizacyjny w historii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Program Standaryzacji, realizowany od 2013 roku, to – wg stanu na dziś – 137 wybudowanych  i wyremontowanych obiektów. W tej liczbie mieści się 19 komend i komisariatów wybudowanych od podstaw oraz 118 remontów gruntownych (m.in. rozbudowy, przebudowy i modernizacje). Dzięki tym wydatkom poprawia się nie tylko standard pracy funkcjonariuszy, ale również obsługa obywateli.