VAW rozpoczyna przygotowania do 2 ligi!

vaw dar

Będzie to debiutancki sezon na szczeblu centralnym podopiecznych Trenera Jacka Grabowskiego.

Już niebawem Piłkarki VAW rozpoczną przygotowania do rozgrywek w 2 lidze kobiet.

– Mamy bardzo liczną kadrę i ze spokojem przystępujemy do historycznego dla Nas sezonu w 2 lidze kobiet. Kończę rozmowy z 3 zawodniczkami, które mogą zasilić naszą kadrę i już 22 lipca rozegramy pierwszy mecz kontrolny i to z nie byle kim, bo z Ekstraligowym AZS Wrocław. Chcemy uczyć się od najlepszych i z pokorą przyjmiemy tą pouczającą lekcję. – mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Trener zaplanował 4 sparingi przed obozem na który wyjeżdża, aż 19 wytypowanych zawodniczek przez szkoleniowca VAW. A tuż po powrocie VAW przystępuje do mistrzowskich meczów w 2 lidze kobiet.

– Cały czas uczymy się pokory i dbam o stabilizację umiejętności mojej drużyny. Doskonale zdaję sobie sprawę jakie zadanie stoi przed Nami i w pełni świadomi chcemy je zrealizować. Nasz minimalny cel to utrzymać się w 2 lidze i na tym skupimy się przede wszystkim. – mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Już 22 lipca 2015 roku  czeka Nas arcy ciekawa i pouczająca potyczka kontrolna z Ekstraligowym AZS Wrocław. Podopieczne Trenera Damiana Rynio to naprawdę doskonały zespół i jesteśmy szczęśliwi, że możemy rozegrać z taką drużyną sparing.

Potem mamy 26 lipca zaplanowany mecz z Miedzią Legnica i 8 sierpnia z Bielawianką Bielawa. Czekamy jeszcze na potwierdzenie sparingu z Darborem Bolesławice. A 17 sierpnia wyjeżdżamy na 10 dniowy szkoleniowy obóz przygotowawczy do Wielkopolski.

Sezon w 2 lidze najprawdopodobniej rozpocznie się 29/30 sierpnia 2015