Zwyciężyliśmy na Wiejskiej!

konkurs plastyczny

„Szkoła marzeń” wśród zwycięzców znalazła się Karolina Koch – uczennica SP w Mokrzeszowie.

 

 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu „Szkoła Marzeń” był Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić zarówno w formie plastycznej, jak i literackiej. Konkurs został podzielony na dwa etapy: okręgowy i ogólnopolski.

Za organizację i przeprowadzenie pierwszego etapu przedsięwzięcia odpowiedzialni byli parlamentarzyści z danych regionów. Wśród nich znalazła się Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz Senatorowie Wiesław Kilian i Stanisław Jurcewicz, którzy wspólnie zaangażowali w przedsięwzięcie aż 221 uczniów. Wszystkie prace były wyjątkowe, niestety do stopnia ogólnopolskiego wybranych mogło zostać tylko 6 pozycji. Decyzję podjęło specjalnie powołane, 4 osobowe jury (Panie: Małgorzata Wiłkomirska, Ilona Sapka, Magdalena Legierska oraz Wiesława Kamińska). Wybrani finaliści przedstawieni zostali na uroczystym podsumowaniu okręgowego etapu konkursu, które odbyło się 2 czerwca w wałbrzyskim Hotelu Maria. Jedną z nagród dla zwycięzców był wyjazd do Warszawy i uczestnictwo w finale ogólnopolskiego etapu przedsięwzięcia.

Konkurs „Szkoła Marzeń” podsumowany został 15 czerwca w Warszawie podczas uroczystego spotkania finalistów z poszczególnych regionów Polski. Główni organizatorzy podziękowali i pogratulowali wszystkim uczestnikom wydarzenia, a także przedstawili zwycięzców ogólnopolskiego etapu. Wśród nich znalazła się reprezentantka naszego regionu – Karolina Koch.

Po uroczystym podsumowaniu konkursu, dzieci zwiedziły Sejm, poznając jego najskrytsze zakamarki. Wzięły także udział w specjalnym posiedzeniu Senatu oraz posmakowały specjałów restauracji sejmowej.