Dziewczyny VAW w pełni treningów

vaw na hali

Dziewczyny intensywnie pracują w okresie przygotowawczym i szlifują formę.

W ostatnim czasie VAW trenuje dwa razy dziennie. Jeden trening na otwartym boisku a drugi trening wieczorny odbywa się w nowowyremontowanej hali przy PSP 21.

– Jestem bardzo zaskoczony frekwencją na treningach i olbrzymim zaangażowaniem moich zawodniczek. Dziewczyny bardzo ciężko pracują na treningach i o ich formę na wiosnę jestem bardzo spokojny. W drużynie następuje systematyczny progres co z pewnością przełoży się na jakość gry w meczach ligowych. – powiedział Jacek Grabowski Trener VAW

Podczas treningów Trener ma do dyspozycji 26 zawodniczek, które przygotowują się do rundy rewanżowej w III lidze kobiet. Dziewczyny trenują w Wałbrzychu i w najbliższym czasie rozegrają kilka meczów sparingowych.

Już  w najbliższą sobotę 31 stycznia podopieczne Jacka Grabowskiego rozegrają mecz kontrolny z drużyną UKS Bielawianka Bielawa na ich boisku o godz. 15.00. Potem zaplanowany jest mecz kontrolny w hali z Polonią Stal Świdnica i z drużyną Dropsy Wrocław oraz na boisku w Świebodzicach mecz z II ligowym Darborem Bolesławice.

– Nie zapominajmy że przed Nami już od 19 do 22 lutego Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet Grodzisk CUP 2015, gdzie już po raz trzeci rok z rzędu będziemy uczestniczyć. Dlatego zaplanowałem przed wyjazdem do Grodziska dwa mecze kontrolne właśnie w hali. Natomiast zaraz po powrocie z Grodziska zagramy jeszcze dwa lub trzy sparingi na dużym boisku aby z formą zdążyć na rundę rewanżową w III lidze. – mówi Jacek Grabowski Trener VAW

Zatem już w sobotę pierwszy oficjalny sparing dziewcząt z VAW a potem kolejne najpierw w hali i ponownie na boisku z kolejnymi rywalkami.