Półmetek ferii w OSK Podzamcze.

ferie w osk

Dobiegła końca pierwsza połowa zajęć zorganizowanych przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny.

 

 

Ośrodek działa przy SM Podzamcze i jak co roku przygotowuje ferie zimowe dla najmłodszych. Podczas minionego tygodnia dzieci uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej zapoznając się z zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Warsztaty przeprowadzone przez przedstawiciela Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych poświęcone były dokarmianiu zwierząt podczas zimy. Zajęcia urozmaicone były prezentacją multimedialną i pokazem plansz edukacyjnych. Po zajęciach na pobliskich drzewach dzieci rozwieszały karmy dla ptaków.

Natomiast członkowie Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze przeprowadzili lekcję edukacyjną o roślinach. Każdy uczestnik zajęć otrzymał zasadzoną pestkę dyni w przygotowanym pojemniku z ziemią wzbogaconą w substancje odżywcze. Wyhodowane rośliny posadzone zostaną w wyznaczonym miejscu na terenie rekreacyjnym OSK.

Dzieci wzięły udział również w pieszej wycieczce do Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zapoznawały się z tropami zwierząt.

W OSK odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci malowały m.in. prace na konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”. Ponadto brały udział w zabawach sprawnościowych, turniejach sportowych oraz rywalizowały w odgadywaniu kalamburów. Dla zainteresowanych udostępniona była pracownia komputerowa oraz stoły do bilarda, cymbergaja i tenisa stołowego.