Pomagają choremu na białaczkę Kamilowi.

pomoc Kamilowi1

W Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich wielu ludzi spotkało się w bardzo szczytnym celu.

 

 

Zebrali się na koncercie, ponieważ chcieli pomóc choremu na białaczkę Kamilowi. W związku z tym potrzebne były (i nadal są) pieniądze na kosztowne leczenie chłopca.

Organizator przedsięwzięcia to Gimnazjum, przy współudziale Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich i Centrum Kultury. Uroczystość poprowadzili: pani Jolanta Blacha, pani Izabela Słowek – Chorób oraz pan Piotr Postrożny.

Ludzie dobrego serca nie zawiedli. Przyszli tłumnie, by wesprzeć Kamila. Dobrowolne datki mogli składać do puszek przy różnorodnych stanowiskach. Ponadto odbyła się też licytacja bardzo cennych przedmiotów.

pomoc Kamilowi 2

Podczas koncertu zostały zaprezentowane  jasełka w wykonaniu  uczniów z Zespołu Szkół z Ludwikowic; pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieży i dzieci z sekcji tanecznej Centrum Kultury i MOK – u; występ grupy muzycznej z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jugowie (w tym solowy Mikołaja Komarnickiego i Szymona Majkrzaka), przeplatany czytaniem poezji i prozy przez gości oraz nauczycieli z naszej szkoły; a także recital zespołu Retro Band. Na najmłodszych również czekały liczne atrakcje, m.in. malowanie twarzy i paznokci, wykonywanie masek, zabawy sportowe, a także możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z łosiem. Oczywiście, wszystko za symboliczną opłatą na rzecz leczenia Kamila. Poza tym sprzedawano: ciasta, herbatę, kawę, soki, żurek w chlebie.

 pomoc kamilowi 3

Na ręce babci Kamila zostały złożone prezenty ufundowane przez licznych sponsorów. Pani Krystyna nie kryła wzruszenia, jakie wywołały w niej tak wielkie zainteresowanie i zaangażowanie w pomoc dla chorego wnuczka. Cała uroczystość zakończyła się około godziny 20:00.

Tego samego dnia od 10:00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jugowie siedem drużyn rozgrywało turniej piłki siatkowej „Dla Kamila”. Wpisowe od drużyn przekazane zostało na rzecz Kamila.

Nie zabrakło pełnych ciepłych słów przemówień zaproszonych gości: przewodniczącego Rady Gminy, dyrektora Zespołu Szkół, księży proboszczów z Ludwikowic i Włodowic. W szczególności pani poseł Monika Wielichowska swoją poruszająca wypowiedzią ujęła serca wielu ludzi znajdującym się na sali.

pomoc Kamilowim4

19 stycznia 2015 r. w budynku Gimnazjum spotkała się Rada Rodziców. Przedstawiciele organizacji dokonali rozliczenia środków pieniężnych zgromadzonych podczas Koncertu charytatywnego „Dla Kamila”.

Do pięciu puszek Rady Rodziców (na pomoc rzeczową dla naszego ucznia) uczestnicy koncertu wrzucili: 7101,81 zł.

20 stycznia 2015 r. we Wrocławiu rozliczono także dwie, wypełnione po brzegi, puszki Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Okazało się, że uzyskana kwota wynosi 10.040,84 zł.

W sumie zebrano 17.142,65 zł.

To nie jedyna akcja dla Kamila. 22 stycznia odbyła się również zbiórka krwi przy gimnazjum w Jugowie. Przed budynek gimnazjum przyjechał mobilny ambulans (autokar), w którym wszyscy chętni mogli oddawać „dar życia” – krew. Akcja trwała od godziny 9.00 do 14.00. Udało się pozyskać 38 jednostek cennego surowca. Zainteresowanie mieszkańców Gminy Nowa Ruda było tak duże, że nie każdy mógł oddać krew w tym terminie i dlatego całe przedsięwzięcie powtórzymy w przyszłym tygodniu. Dokładną  datę kolejnej zbiórki krwi podamy w najbliższym czasie.

pomoc kamilowi 5

Przed nami jeszcze Charytatywny Maraton ZUMBY, który odbędzie się w sobotę 24 stycznia od godziny 15:00 do 17:00 na sali gimnastycznej, znajdującej się przy Szkole Podstawowej w Jugowie, Dochód z akcji zostanie w całości przekazany na leczenie Kamila Bytnera.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca.