Prezes FRW został Posłem na Sejm RP

jagła

Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego został Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

 

W ławach na ul. Wiejskiej zajął miejsce po rezygnacji z mandatu posła Jakuba Szulca, byłego wiceministra zdrowia. Ślubowanie nowego parlamentarzysty odbyło się dziś (środa, 27 sierpnia 2014r.), jako jeden z pierwszych punktów obrad 73 posiedzenia Sejmu. Robert Jagła został posłem społecznym. Oznacza to, że będzie łączył obowiązki prezesa FRW z pracą parlamentarną.

 

Kandydując do Sejmu zapewniałem o chęci pracy na rzecz regionu i rozwiązywania jego problemów i nadal podtrzymuję swoją deklarację. Do tej pory udowadniałem to swoim zaangażowaniem w pracę zawodową i społeczną, teraz przyszedł czas na aktywność w Parlamencie. Dołożę, wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania tych, którzy w wyborach w 2011 roku oddali na mnie głos – mówi Robert Jagła. – Praca w Funduszu Regionu Wałbrzyskiego to dla mnie jeden z priorytetów w moim życiu. Nie ukrywam, że nie chcę z niej rezygnować. Obowiązki zawodowe w Funduszu będę łączył z pracą parlamentarną, gdyż od początku zamierzałem zostać posłem społecznym. Mam to szczęście, że zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, otaczam się ludźmi przychylnymi i profesjonalnie przygotowanymi to tego, co robią. Wierzę, że z ich pomocą moje plany powiodą się z korzyścią zarówno dla FRW,  jak i dla regionu, z którego startowałem – dodaje.

 

Robert Jagła – ur. 29.11.1968 r., mieszka w Wierzbnej k. Żarowa (powiat świdnicki). Ma żonę Monikę, córkę Klaudię i syna Konrada. Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Wcześniej był m.in. dyrektorem ds. handlu i marketingu             w „Grabinex” Sp. z o.o. oraz pełnomocnikiem zarządu w spółkach „Piec-Bud Wrocław” oraz P.H.U.P. „Marconi”. Piastował też stanowiska Prezesa Zarządu w „Rivendell” sp. z o.o. oraz dyrektora Wojewódzkiego Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. Przez kilka lat był dyrektorem Biura Poselskiego w Świdnicy. Pracował również jako agent ubezpieczeniowy i prowadził własną działalność gospodarczą.

Od 2001 roku zaangażowany politycznie, od samego początku członek Platformy Obywatelskiej. Obecnie, od dwóch kadencji, szef Zarządu Powiatowego PO w Świdnicy oraz przewodniczący koła PO w Żarowie (od momentu utworzenia), a także Członek Zarządu Regionu Województwa Dolnośląskiego PO (od dwóch kadencji) i Członek Rady Krajowej PO (od trzech kadencji). W wyborach do Sejmu w 2011 roku, startując z 5. miejsca, zgromadził 4376 głosów.

Od zawsze społecznik. Wśród najważniejszych obszarów działalności społecznej warto wyliczyć następujące funkcje: Członek Społecznej Rady Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy desygnowany przez Wojewodę Dolnośląskiego, wielokrotny dyrektor rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Wiceprezes Zarządu Automobilklubu Sudeckiego  w Świdnicy, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Żeglarstwa„Szkwał”w Żarowie, Prezydent Rady Stowarzyszenia „Europa bez granic”, Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Żarowie.

Jest pomysłodawcą i komandorem „Regionalnego Rajdu o Kropelce” – cyklicznej inicjatywy od 4 lat promującej na Dolnym Śląsku ekojazdę oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów na kierunkach zarządzanie i marketing o specjalizacjach zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie jakością.