II turnus półkolonii letnich w Szczawnie-Zdroju.

półkolonioe szczawno

Trwa II turnus półkolonii letniej zorganizowanej przez MKS w Szczawnie-Zdroju i Szkołę Podstawową.

 

 

 

Z tej formy wakacyjnej korzysta ponad 20 dzieci ze Szczawna-Zdroju i klubowiczów. Pogoda dopisuje. Zaplanowano wiele atrakcji, a dzieciaki świetnie się bawią pod czujnym okiem nauczycieli z Miejskiej Szkoły Podstawowej i Animatora Sportu.

Organizatorzy półkolonii dbają o to, żeby dzieci się nie nudziły. W pierwszym dniu pojechali do AQUA-ZDROJU, gdzie pluskaniu i uśmiechom nie było końca. W drugim dniu zwiedzili szczawieński Park Szwedzki, Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze, zakończone pączkową ucztą!

Na trzeci dzień zaplanowano wyjście do Cinema City, które zawsze jest ogromną frajdą. W kolejnych dniach w harmonogramie założono zwiedzanie okolicznych gmin, m.in. Parku Linowego w Jedlinie-Zdroju, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz całodniową wycieczkę do Karpacza.

Już teraz widać, że sportowe półkolonie cieszą się powodzeniem i jest to strzał w dziesiątkę, o czym świadczy fakt, że dzieci nie chcą opuszczać Orlika. Stworzyły zintegrowaną grupę wesołych i dobrze czującą się w swoim towarzystwie.

Podczas tak wielu atrakcji dzieciaki nie mają czasu myśleć, że przed nimi już ostatni tydzień wakacji.

Patrząc na uśmiechnięte buzie dzieci oraz zadowolonych opiekunów można stwierdzić, że nie ma lepszej formy spędzenia czasu jak na szczawieńskim Orliku i warto realizować ten projekt w następnych latach.