II Międzynarodowy rajd pojazdów zabytkowych.

zabytkowe pojazdy w szczawnie

Na II Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, w Szczawnie-Zdroju pojawiło się  80 samochodów i motocykli.

 

 

Oprócz uczestników zjawiło się także prawie 20 niezarejestrowanych gości Rajdu.Uczestnicy Rajdu wjeżdżali do Uzdrowiska od godz. 13.00, tworząc na głównym deptaku wielobarwną aleję pojazdów. Korzystali z możliwości zwiedzania Parku Zdrojowego oraz Pijalni Wód Mineralnych, chętnie udostępniali swoje auta do zdjęć i opowiadali historie związane z nabyciem bądź eksploatacją tych szczególnych „czterech kółek”.

O godz. 15.00 przed Muszlą Koncertową w Parku Zdrojowym odbył się Konkurs Elegancji Strojów, podczas którego załogi prezentowały się w iście filmowych kreacjach z odpowiedniej epoki. Widzowie nagradzali pokazy gromkimi oklaskami, natomiast najbardziej efektowna załoga rekonstrukcyjna Wehrmachtu zyskała uznanie w postaci pamiątkowego Pucharu Burmistrza Szczawna-Zdroju.

 

W Muszli Koncertowej Burmistrz wręczył laureatom puchary oraz upominki przygotowane przez Gminę w następujących kategoriach:

– Konkurs Elegancji Samochodów pre 1945 – zwycięzcami zostali Państwo Ludwika i Krzysztof Łozowiccy w samochodzie Standard 10 z 1935 roku

– Konkurs Elegancji Samochodów post 1946 – zwycięzcami zostali Państwo Renata i Adam Kamińscy w samochodzie Citroen 11 B z 1953 roku

– Konkurs Elegancji Strojów

– Konkurs Elegancji Motocykli – zwyciężył Pan Daniel Valentin Rogenz na motocyklu EMW R35 z 1952 roku

– Konkurs Atrakcyjności Pojazdów Militarnych – zwyciężył Pan Janusz Strzelecki na motocyklu Dniepr MT 16 z 1985 roku

 

Uczestnicy Rajdu przyjechali do Szczawna-Zdroju z Niemiec, Czech oraz różnych części Polski, przemierzając wiele setek kilometrów. Naszych zachodnich sąsiadów reprezentowały aż 24 załogi.

 

Tegoroczny Rajd okazał się rekordowy nie tylko ze względu na liczbę uczestników, ale przede wszystkim widzów: szczawieński deptak wprost pękał w szwach!

 

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych oraz Gmina Szczawno-Zdrój spisali się na medal i nawet pogoda wyjątkowo dopisała.