Wieczorynka z Teatrem Lalki i Aktora.

wieczorynka

W najbliższą sobotę, 23 sierpnia o godz. 18.30 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na spektakl „Co w strachu piszczy?”

 

Spektakl w reż. J. J. Połońskiego – kolejny z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu”, który organizowany jest przez Teatr oraz Gminę Wałbrzych. Wstęp wolny!

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu?
A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?… Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy… ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś” to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków… Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i …strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo…
„NIE! TO JEST PIRAT! Ale to, to tylko nożyczki… NIE! TO NOŻYCE DO UCINANIA!… A to… NIE! TO MASZYNA DO MIELENIA BATONIKÓW!!!!!!!’

Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć” ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych
i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że… TAK!

Ostatnia wieczorynka w tym sezonie – spektakl „Och, Emil!” odbędzie się 30 sierpnia o godz. 18.30. „Co w strachu piszczy”

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Michał Kowalczyk

Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Czas trwania: ok. 60 minut

Publiczność: spektakl familijny

W przypadku złej pogody spektakl zostanie przeniesiony do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16.