I turnus półkolonii MKS w Szczawnie-Zdroju.

półkolonie http://www.portalpszczelarski.pl/baner/baner750_269_Portal_Pszczelarski.jpg

Dobiegł końca I turnus półkolonii zorganizowanej przez  MKS w Szczawnie-Zdroju i Miejską Szkołę Podstawową.

http://www.portalpszczelarski.pl/baner/baner750_269_Portal_Pszczelarski.jpg

 

 

Z Półkolonii skorzystało 22 dzieci ze Szczawna-Zdroju i klubowiczów. Pogoda dopisała, atrakcji było mnóstwo, dzieciaki świetnie się bawiły, pod czujnym okiem nauczycieli z Miejskiej Szkoły Podstawowej i Animatora Sportu. Organizatorzy półkolonii zadbali żeby dzieci się nie nudziły. Półkoloniści brali udział w wyjściach do AQUA-ZDROJU, Cinema City, zwiedzili okoliczne gminy i skorzystały z ich atrakcji turystycznych, były na wycieczce w Karpaczu – w miasteczku Western City. W jedyny pochmurny dzień półkolonii, dzieci zwiedziły Teatr i spotkały się z członkami Zespołu Trebunii-Tutki, którzy zaprezentowali im możliwości różnych instrumentów muzycznych. W tym dniu dzieci też odwiedziły Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze, które zlokalizowane jest w budynku Teatru. Dzieci poznały historię Szczawna-Zdroju i zostały poczęstowane słodyczami przez Cukiernię „Frąckowiak” oraz Cukiernię „Świerczyński” W piątek odbyło się uroczyste zakończenie półkolonii. W tym dniu odbyły się liczne zajęcia sportowe, konkursy i zabawy na Orliku oraz na zakończenie grill. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy Dyplom Półkolonisty MKS, sportowy drobiazg i słodycze.

Najbardziej sympatycznymi półkolonistami zostały oczywiście rodzynki – dwie dziewczynki Julia i Oliwia Kubiak ze Szczawna-zdroju, które otrzymały pamiątkowy puchar. O statuetkę najlepszego strzelca chłopcy musieli powalczyć i po ciężkich zmaganiach z piłką, trofeum trafiło do Pawła Skomiała ze Szczawna-Zdroju.

Sportowe kolonie MKS były udane, o czym świadczy fakt, że dzieci nie chciały opuszczać Orlika, stworzyły zintegrowaną grupę wesołych i dobrze czujących się w swoim towarzystwie piłkarzy.

Organizacja półkolonii została dofinansowana przez Miejski Klub Sportowy w Szczawnie-Zdroju. Organizatorzy składają podziękowanie Panu Henrykowi Frąckowiakowi i Panu Mieczysławowi Świerczyńskiemu za ufundowanie słodkości, pracownikom Teatru Zdrojowego za możliwość zwiedzenia obiektu oraz Panu Jerzemu Siatkowskiemu za możliwość zwiedzenia Muzeum Modelarstwa. MKS już dziś zaprasza klubowiczów i dzieci ze Szczawna-Zdroju do aktywnej formy wypoczynku – PÓŁKOLONII NA SPORTOWO, której drugi turnus odbywa się w miesiącu sierpień.