Odpowie za zniszczenie drzwi wartości 1500zł.

drzwi

Policjanci z Wydziału wałbrzyskiej Prewencji zatrzymali 52-letniego mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie drzwi.

 

 

Drzwi warte były 1500zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

24 lipca br. tuż po godz. 4 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zadzwonił 60 – letni mieszkaniec Szczawna Zdrój. 60-latek oświadczył, że nieznany mu mężczyzna próbował wtargnąć do jego mieszkania. Gdy nie został wpuszczony ze złości zniszczył futrynę i drzwi wejściowe do mieszkania. Mieszkaniec Szczawna Zdrój straty oszacował na 1500zł.
Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Wydziału Prewencji. Pokrzywdzony szczegółowo opisał sprawcę, który przed przyjazdem policji uciekł.
W czasie penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez 60-latka. Z uwagi na to, iż mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny został umieszczony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.