KONTAKTY w obiektywie Michalaka.

kontakty

WERNISAŻ – 23 maja 2014 – godz. 18:00 Art Cafe  POD PRETEKSTEM ul. Rycerska 1 w Wałbrzychu.

 

 

KONTAKTY to zbiór fotografii obiektów architektonicznych, wykonanych wielkoformatową kamerą 4×5 cala, kopiowanych stykowo na papierze srebrowym. Metoda kopiowania stykowego (zwana też contact-print) eliminuje z procesu obróbki negatywowo – pozytywowej element powiększania, co pozwala uzyskać obrazy o wyjątkowej ilości szczegółów.

KONTAKTY to również zetknięcie starego z nowym, przeszłości z teraźniejszością – to kontakt rozmaitych estetyk i szkół projektowania w jednej przestrzeni miejskiej. Na styku tego, co już pomału odchodzi lub bezpowrotnie zniknęło oraz tego, co właśnie powstało, jawi się nam ciekawy – eklektyczny – obraz współczesnego miasta. Sądzę, że KONTAKTY ukazują mój osobisty sentyment i tęsknotę za tym co przeminęło, mieszające się z radością do tego nowego, które się rodzi i sprawia, że błyszczą nam oczy a twarz się rozpromienia :-)

KONTAKTY są też zachętą do dyskursu z cyklem fotografii LITERY (INSTAGRAMY, wykonane telefonem komórkowym). Te dwie wystawy prezentują bowiem brzegowe narzędzia współczesnej fotografii – kamera wielkoformatowa i komórka – doskonałość i ułomność – skomplikowanie i mobilność. Kolejny raz przypominając sobie, że aparat to wciąż jedynie narzędzie w ręku fotografa, możemy zadać pytanie – czy któreś z nich chcemy zdyskwalifikować, odbierając tym samym możliwość udziału w procesie tworzenia. ???

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

na wystawę fotografii
Jarosława Michalaka

K O N T A K T Y

Wystawę można oglądać:
do 26 czerwca 2014
od poniedziałku do soboty
w godz. od 12:00 do 20:00