Dołącz do Brave Kids w Wałbrzychu.

br

Indie, Iran, Nepal, Zimbabwe – dzieci z tych krajów za niecały miesiąc przyjadą do Wałbrzycha w ramach projektu Brave Kids.

 

 

Już 24 maja w kinie Apollo odbędzie się spotkanie informacyjne oraz pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. Przyjdź i dowiedz się więcej!

W tym roku Brave Kids po raz pierwszy odbędzie się w Wałbrzychu. Mieszkańcy do projektu podchodzą z dużym zaciekawieniem. Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdą 24 maja w kinie Apollo, gdzie odbędzie się spotkanie informacyjne połączone z pokazem filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. – Goszczenie młodych przedstawicieli różnych części świata może być świetną przygodą. To również okazja, aby wymienić się kulturowymi doświadczeniami i zawrzeć niepowtarzalne znajomości – uważa Magdalena Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu. Po pokazie filmu wałbrzyszanie dowiedzą się jak dołączyć do tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

 

Kto zamieszka w wałbrzyskich domach?

Z Zimbabwe przyjedzie grupa młodych artystów z organizacji Chiedza Child Care. Na festiwalu zaprezentują tańce rytualne. Opiekun zespołu, Olina Mashinge, podkreśla że udział w poprzednich edycjach Brave Kids spowodował, że jej podopieczni zaszczepili
w sobie wiarę w swoją wyjątkowość.

Indie reprezentować będzie Kathputli Colony. W języku hindi oznacza to „kolonię marionetek”. Przedstawiciele grupy zaprezentują pokaz lalek połączony z tradycyjnym indyjskim śpiewem, tańcem oraz grą na harmonium.

ROKPA Children z Nepalu gościła już na festiwalu w ubiegłych latach. Liderką zespołu jest Anju Lepali, czyli uczestniczka Brave Kids w 2009 i 2010 roku. Tym razem ROKPA Children podzielą się kulturą i tradycją z samego serca Himalajów.

Czwartą grupą, która przyjedzie do Wałbrzycha jest Donya Children Research Institute z Iranu. Grupa zaprezentuje legendarną kulturę Persji. Jej występy opierać się będą na perskich tańcach w rytm muzyki ze Wschodu. Niepotwierdzony jest jeszcze występ grenlandzkiego zespołu N.A.I.P. Kids. – Zaprosiliśmy grupę z Grenlandii, ale jej występu nie możemy jeszcze ogłosić. Musimy się liczyć z pewnymi logistycznymi trudnościami, które czasem zaskakują nas, gdy myślimy, że wszystko jest ustalone
– wyjaśnia Magdalena Sawicka.

 

Zgłoszenia do projektu cały czas trwają. Jeśli Ty też chcesz zostać wolontariuszem lub dołączyć do rodzin goszczących, zapisz się już dziś! Wystarczy wysłać wiadomość na adres: emu.fundacja@gmail.com

 

Pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne
24 maja 2014 r., godz. 15:45
Kino APOLLO, ul. Armii Krajowej 45, Wałbrzych
Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha!
Wstęp na pokaz filmu jest bezpłatny