Czek dla strażaków.

strażacy

Z okazji Dnia Strażaka w Sali Maksymiliana Zamku Książ zostały wręczone awanse i wyróżnienia dla strażaków.

 

 

Starosta wałbrzyski Józef Piksa przekazał strażakom czek na 12 tys. zł, za które powstanie przekaźnik dla służb na Dzikowcu.

-Starostwo powiatowe przekazało czek na kwotę 12 tys. zł dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Środki te zostaną spożytkowane na zakup przekaźnika w celu polepszenia łączności radiowej na terenie powiatu dla strażaków. Przekaźnik zostanie zamontowany na szczycie góry Dzikowiec w Boguszowie-Goracach – wyjaśnia starosta wałbrzyski, Józef Piksa.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, ale od kilku lat wałbrzyscy strażacy organizują uroczystą akademię w połowie maja ponieważ wielu funkcjonariuszy podczas głównych obchodów uczestniczą w uroczystościach wojewódzkich i państwowych. Świętowali zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wałbrzyskiego. Obecnie w wałbrzyskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej pracują 142 osoby w tym 7 cywili. Po niedawnym doposażeniu wałbrzyskiej jednostki w nowy sprzęt można śmiało powiedzieć, że jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych Straży Pożarnych w naszym regionie.

Uroczystość była także okazją do wręczenia wielu wałbrzyskim funkcjonariuszom medali, odznaczeń i awansów. Wśród najważniejszych wyróżnień znalazł się Złoty Medal Za Długoletnią Służbę dla Doroty Kokoszko oraz Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej dla st. asp. Krzysztofa Stachyrzaka. Brązowe odznaki otrzymali mł. asp. Tomasz Dębski, mł. ogn. Paweł Ilczyna, mł. ogn. Tomasz Kowalewski, dh Konrad Wójcik oraz asp. sztab. w st. spocz. Halina Groń. Odznaczenia odebrali także funkcjonariusze Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy na co dzień wspierają w działaniach ratowniczych swoich kolegów z jednostek zawodowych.