Robotyczna Bomba w WSSE.

robotyka

Wielozadaniowy pojazd gąsienicowy, praktyczna drukarka 3D, roboty typu „mini-sumo” oraz „line-follower”.

 

 

A wszystko to zbudowane przez uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu. Już w środę, 2 kwietnia, w siedzibie WSSE „INVEST-PARK” zobaczymy wyniki ich pracy. Dzięki dofinansowaniu ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą jeszcze efektywniej rozwijać swoje pasje.

Już w środę o godzinie 13.30, w siedzibie „INVEST-PARK”, Wałbrzyskie Koło Robotyki zaprezentuje swoich elektronicznych podopiecznych. Goście zobaczą między innymi mechaniczny czołg, czyli pojazd wielozadaniowy zbudowany przez uczniów „Energetyka”. Gąsienicowy urządzenie jest w stanie pokonać niemal każdą przeszkodę, którą napotka na swojej drodze. Podopieczni koła robotyki po raz pierwszy zaprezentują również zbudowaną przez nich drukarkę 3D, która tworzy zaprojektowane przez uczniów przestrzenne wzory. Nie zabraknie również robotów typu „mini-sumo”, czyli małych urządzeń, których zadaniem jest wypchnięcie przeciwnika z maty oraz „line-follower-ów” czyli pojazdów pokonujących wyznaczoną trasę, w jak najkrótszym czasie.

Wałbrzyskie Koło Robotyki pod skrzydłami nauczyciela Dariusza Ciska, jest wielokrotnym laureatem zawodów w Rybniku. Podopiecznym Zespołu Szkół Politechnicznych udało się również dotrzeć do półfinału największych zawodów w Polsce – „Robotic Arena” we Wrocławiu. Od pięciu lat z powodzeniem organizują Ogólnopolskie Zawody Robotyczne T-Bot w Wałbrzychu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dofinansowanie koła robotyki przez „INVEST-PARK” zaowocuje zakupem kolejnych elementów elektronicznych do budowy urządzeń oraz da możliwość prezentowania umiejętności uczniów na zawodach w kraju i zagranicą.