Do Dzikowca po „schetynówce”

dzikowiec

Powiat wałbrzyski otrzymał ponad 1mln. 149 tys. zł na przebudową ulic Reymonta i Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach.

 

 

Droga prowadząca  od granicy Wałbrzycha do wyciągu narciarskiego Dzikowiec  zostanie wyremontowana w ramach narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Starosta Józef Piksa zapewnienie o przyznaniu środków otrzymał wczoraj we Wrocławiu od nowego wojewody dolnośląskiego, Tomasza Smolarza. Inwestycja powiatu wałbrzyskiego znalazła się wśród 41 projektów dofinansowanych w ramach drugiego etapu (bezpieczeństwo -dostępność- rozwój) Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.  Dofinansowanie przebudowy ul. Reymonta i Żeromskiego opiewa na kwotę  1 mln. 149 tys zł. Drugie tyle powiat musi przekazać ze środków własnych. Partnerem w inwestycji jest gmina Boguszów-Gorce, która również będzie w niej partycypować i za swoje  pieniądze (400 tys. zł) wykona nowe oświetlenie drogi oraz częściowo wyremontuje chodnik.

-Bardzo cieszymy się z przyznania tych pieniędzy, ponieważ ulice Reymonta i Żeromskiego, leżące na terenie dzielnicy Boguszowa-Gorc, Kuźnice Świdnickie, prowadzą do jednej z większych atrakcji naszego powiatu jaką jest wyciąg narciarski Dzikowiec. To ważne, aby turyści i mieszkańcy przemieszczali się po równej i bezpiecznej nawierzchni  – wyjaśnia starosta wałbrzyski Józef Piksa.