Dziewczyny VAW wygrywają 10:0

piast_vaw

W pierwszym meczu rundy wiosennej nasze piłkarki pokonały wysoko na wyjeździe drużynę Piasta Nowa Ruda 10 : 0.

 

 

 

Aż 5 bramek tego dnia strzeliła 17 letnia  Karolina Janicka, 3 bramki dołożyła Dagmara Najbuk, a po jednej Marta Wolkenstein i Weronika Kowalska.

Piłkarki Jacka Grabowskiego już od samego początku dominowały na boisku rywalek, bo w 4 min meczu nasz zespół na prowadzenie wyprowadza Marta Wolkenstein. Zaledwie minutę później strzelamy drugą bramkę, a na listę strzelczyń wpisuje się Dagmara Najbuk.

Potem następuje złoty czas Karoliny Janickiej, czyli popularnej Karłoś, która w rekordowe 7 minut strzela klasycznego hat tricka, umieszczając piłkę w bramce Noworudzianek w 13, 18 i 20 minucie.  Przed przerwą kolejnego gola dokłada Dagmara Najbuk i na odpoczynek schodzimy z 6 bramkową przewagą.

– Moje zawodniczki są w pełni zdeterminowane i doskonale przygotowane, zatem nikogo nie powinna dziwić wysoka wygrana naszej drużyny. Jednak  nie w tym rzecz, ponieważ dla nas najważniejsze są zwycięstwa w drodze do II ligi. I nie ważne czy tak okazałe, czy skromne 1:0.  Aby myśleć o awansie musimy po prostu wygrywać. – po meczu powiedział Jacek Grabowski – Trener VAW

Druga połowa to także bezwzględna dominacja naszej drużyny na boisku w Nowej Rudzie czego efektem było strzelenie kolejnych 4 bramek. Najpierw na 7:0 podwyższa Karolina Janicka w 54 min., a następnie Weronika Kowalska strzelając swojego pierwszego gola w barwach VAW. Na 9:0 podwyższa w 65 minucie „Karłoś” a wynik meczu ustala Dagmara Najbuk w 67 minucie strzelając 3 gola w tym spotkaniu.

Z  Nowej Rudy nasze dziewczyny wywożą okazałe zwycięstwo i już myślą o kolejnym meczu, tym razem zagają u siebie 13 kwietnia w Niedzielę o godz. 11.00 z Zagłębiem II Lubin, które rozgromiło dziś Orlika Jelenia Góra 7:1

– Ogólnie z gry moich dziewczyn jest bardzo zadowolony, oczywiście nie ustrzegły się kilku błędów, ale z tyłu zagrały na zero i to jest najważniejsze. Tak naprawdę dopiero rozpoczyna się rewanżowa batalia o II ligę, a dzisiejsza kolejka zapowiada, że cała runda wiosenna w III lidze kobiet będzie niezwykle emocjonująca i ciekawa.

W dzisiejszym meczu w naszej drużynie zadebiutowały oficjalnie 2 nowe zawodniczki: pozyskana z Piasta Nowa Ruda 18 letnia  Ola Staniszewska i nasza młodziczka 14 letnia Julia Grabowska.