PiS podaje swoich kandydatów do Europarlamentu.

pis do EP

Podczas sobotniej konwencji wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich liderów w wyborach do PE.

 

 

Na liście w okręgu dolnośląsko-opolskim pojawiło się dwóch przedstawicieli pochodzących z byłego województwa wałbrzyskiego. Jednym z nich jest Anna Zalewska, która wystartuje w tych wyborach  z wysokiej trzeciej pozycji.

W ostatni poniedziałek podczas posiedzenia Rady Regionalnej PiS Prezes Adam Lipiński przedstawił pełną listę kandydatów, którzy wystartują w wyborach do PE z naszego okręgu wyborczego. Znajduje się na niej dwójka przedstawicieli z okręgu wałbrzyskiego, Poseł Anna Zalewska oraz Jacek Tyniec (wiceprezes PiS, pochodzący z Polanicy Zdroju-red.)– wyjaśnia Łukasz Apołenis, sekretarz partii w regionie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą 25 maja 2014 r. W tym dniu, w 13 okręgach wyborczych, dokonamy wyboru 51 europarlamenatrzystów. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym liczba uzyskanych mandatów w poszczególnych okręgach będzie zależna od stopnia frekwencji. W okręgu dolnośląsko-opolskim wybierzemy jednak najprawdopodobniej 5 posłów. Prognozy wskazują, że pod dwa mandaty zdobędą kandydaci
z PiS i PO, a jeden przypadnie SLD.

 

Lista kandydatów PiS w okręgu dolnośląsko-opolskim:

 

  1. Dawid Jackiewicz
  2. Kazimierz Michał Ujazdowski
  3. Anna Zalewska
  4. Sławomir Kłosowski
  5. Tadeusz Marczak
  6. Marzena Machałek
  7. Teresa Gibas
  8. Jacek Tyniec
  9. Wojciech Marciniak
  10.  Katarzyna Czochara