Geotermalny Klaster Uzdrowiskowy.

Jedlina Zdrój

Głos Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas seminarium na temat wód termalnych.

 

 

 

28 marca br. w Jedlinie-Zdroju odbędzie się seminarium „Geotermalny Klaster Uzdrowiskowy Aglomeracji Wałbrzyskiej”, którego organizatorem jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego. Jednym z partnerów wydarzenia będzie Polska Grupa Uzdrowisk. 

 

Seminarium jest odpowiedzią na planowane inwestycje w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dotyczących wykorzystania potencjalnie występujących na terenach aglomeracji wałbrzyskiej źródeł geotermalnych. Dlatego też w ramach organizowanego seminarium przedsiębiorcy, naukowcy i przedstawiciele samorządu terytorialnego będą rozmawiali na temat możliwości wykorzystania wód termalnych w działalności uzdrowiskowej. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć przedstawiciela Polskiej Grupy Uzdrowisk – Ewa Piechura, Dyrektor ds. Sprzedaży, opowie o synergii wód termalnych i lecznictwa uzdrowiskowego na przykładzie kurortów PGU.

 – Wody termalne to jedno z ważniejszych bogactw ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk. Dlatego też tak ważna jest dla nas obecność podczas tego seminarium i możliwość zabrania głosu w sprawie ewentualnego wykorzystania wód geotermalnych w przyszłych inwestycjach, podejmowanych przez region dolnośląski. Jako jedna z największych grup uzdrowiskowych w Polsce oraz największa na Dolnym Śląsku jesteśmy gotowi do współpracy na rzecz jeszcze szerszego wykorzystania naturalnych zasobów. To pozwoli nam budować przewagę konkurencyjną, zarówno jako region, jak również jako Polska Grupa Uzdrowisk dla naszych gości i kuracjuszy – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje polskiemu gigantowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno – prawna TFI oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.