Wałbrzyska strefa rośnie.

wsse

To oznacza, że największa strefa ekonomiczna w Polsce obejmuje teraz prawie 2213 hektarów terenów inwestycyjnych.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna stała się właścicielem dodatkowych 8 hektarów terenu przeznaczonego pod działalność gospodarczą w Jaszkowej Dolnej, leżącej 5 kilometrów od Kłodzka. To oznacza, że największa strefa ekonomiczna w Polsce obejmuje teraz prawie 2213 hektarów terenów inwestycyjnych. Do zagospodarowania jest jeszcze 860 hektarów gruntów, na których przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą na uprzywilejowanych zasadach. – Zachętą dla przedsiębiorstw jest nie tylko pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego, ale także dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, grunty z pełną infrastrukturą techniczną i mediami, krótkie i przejrzyste procedury ubiegania się o zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie , a także fachowa opieka na każdym etapie inwestycji – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska, prezes „INVEST-PARKU”, spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Na terenie w Jaszkowej, przeznaczonym pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz obiektów handlowych, powstaną wielkopowierzchniowe obiekty użytkowe pod wynajem.

– W trakcie przygotowania jest budowa przez WSSE „INVEST-PARK” czterech hal, z których jedna będzie zlokalizowana właśnie na gruntach w Jaszkowej Dolnej – mówi Grażyna Cal, kierownik Zamiejscowego Biura WSSE w Kłodzku. – Hala, przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora MŚP będzie miała powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych, powstanie też budynek administracyjny. Pod dzierżawę oddamy łącznie 5 modułów po 500 metrów  powierzchni produkcyjnej każdy – dodaje.

Zwiększenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do minimum 2415 ha to jeden z celów strategicznych spółki w 2014 r. WSSE „INVEST-PARK”, spółka zarządzająca strefą będzie budować dla przedsiębiorców gotowe hale produkcyjne, wspierać procesy przygotowania dla nich odpowiednio wyszkolonych pracowników, upraszczać procedury, koordynować działania firm przy wspólnych zakupach i tworzeniu klastrów.

Zamiejscowe biuro w Kłodzku oferuje ponad 50 hektarów atrakcyjnych działek inwestycyjnych z dostępem do infrastruktury drogowej i technicznej, położonych w: Kłodzku,  Kudowie Zdroju, Nowej Rudzie, Ząbkowicach Śląskich i Bystrzycy Kłodzkiej. Na tych terenach zainwestowało 8 firm, które utworzyło prawie 1400 miejsc pracy.

 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”:

  • działa w 41 miejscowościach w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim, obejmuje ponad 2200 ha gruntów, z czego 860 ha jest nadal dostępnych,
  •  16  mld zł zainwestowali przedsiębiorcy działający w WSSE i zatrudnili 36 tys. osób,
  • obecnie w WSSE działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach prowadzi 150 inwestorów, z czego 40 proc należy do sektora MŚP. Dominujący kapitał: polski, niemiecki, włoski, amerykański, japoński i szwedzki.