Piłkarki Victorii AW najlepsze w Turnieju.

nr1

Nasze zawodniczki pokonały wszystkie drużyny w Noworocznym Turnieju w Nowej Rudzie.

Piast Nowa Ruda (III liga), Zagłębie Lubin (Ekstraliga), AZS PWSZ (II liga), AZS Wrocław (Ekstraliga) nie sprostały drużynie Victorii Aglomeracja Wałbrzyska (III liga) w Noworocznym Turnieju kobiecego Futsalu. Drużyna Jacka Grabowskiego tego dnia była najlepsza i wygrała jako jedyny zespół wszystkie mecze, tym samym wygrywając cały Turniej w Nowej Rudzie.

nr2

– To niewątpliwy sukces naszej drużyny i bez zbędnej skromności powiem, że zdecydowanie na niego zasłużyliśmy. Tego dnia moja drużyna pokazała charakter, poświęcenie i 100% -we zaangażowanie. Jestem bardzo dumny z moich dziewczyn. Nowy 2014 rok rozpoczęliśmy od wspaniałego sukcesu. – mówi Jacek Grabowski Trener Victorii AW

Nasze piłkarki nie dały się ograć żadnej drużynie podczas noworocznego Turnieju, co więcej Dagmara Najbuk została Królową Strzelczyń.

nr4

– Każda z moich zawodniczek zasługuje na największe słowa uznania. Cały czas się uczymy i wyciągamy wnioski z naszych błędów. Chcemy razem osiągać sukcesy, a radość z naszych sukcesów jest dla nas jeszcze większą motywacją. Ja wiem jak ciężko pracujemy na naszą postawę i dlatego radość z takich sukcesów jest nie do opisania. – mówi Jacek Grabowski Trener Victorii AW

Turniej piłkarki VAW rozpoczęły od zwycięstwa 5:0 z Gospodyniami Turnieju zawodniczkami Piasta Nowa Ruda. Drugi mecz piłkarki Jacka Grabowskiego grały z Drużyną Zagłębia Lubin i pokonały podopieczne Marty Mędrek 2:1.  Te dwa zwycięstwa zapewniły naszej drużynie I miejsce w grupie i awans do Półfinału Turnieju. II miejsce i awans z II miejsca do Półfinału Turnieju wywalczyła drużyna Zagłębia Lubin

W I grupie grały drużyny: Piast Nowa Ruda I (III liga), Zagłębie Lubin (Ekstraliga) i Victoria Aglomeracja Wałbrzyska (III liga).

W II grupie grały drużyny: Piast Nowa Ruda II (III liga), AZS Wrocław (Ekstraliga), AZS PWSZ (II liga)

Faworytem II grupy była drużyna z Wrocławia, która zajęła I miejsce w swojej grupie wygrywając z AZS PWSZ 2:1 i z Piastem II 8:0. II miejsce i awans do Półfinału zajęła drużyna Marcina Gryki czyli AZS PWSZ.

Mecze półfinałowe wyłoniły Finalistów Noworocznego Turnieju w Nowej Rudzie.

Victoria AW – AZS PWSZ  3:2

AZS Wrocław – Zagłębie Lubin 6:0

W pierwszym meczu Półfinałowym nasz zespół zmierzył się z II ligowym AZS PWSZ i pewnie zwyciężył bardziej doświadczoną drużynę pokonując ją pewnie 3:2. W drugim Półfinale Wrocław nie dał szans Lubinowi, gromiąc go 6:0.  Zatem do Finału Turnieju dostały się AZS Wrocław i Victoria Aglomeracja Wałbrzyska. O 3 miejsce zagrały drużyny Zagłębia Lubin i AZS PWSZ, a o 5 drużyny Piasta Nowa Ruda I i Piast Nowa Ruda II.

nr3

W meczu o 5 miejsce Piast I pokonał 2:0 Piasta II, w meczu o 3 miejsce AZS PWSZ pokonał po zaciętej walce Zagłębie Lubin i zdobył brązowe medale.

Natomiast w meczu Finałowym zmierzyły się drużyny AZS Wrocław i VAW. Zdecydowanym faworytem była drużyna z Wrocławia. Jednak zaczęło się od olbrzymiej niespodzianki i na prowadzenie wyszły zawodniczki Jacka Grabowskiego, kilka minut później Victoria AW podwyższa na 2:0 i tuż przed końcem pierwszej połowy dokłada jeszcze jedno trafienie. Do przerwy zatem Victoria Aglomeracja wygrywa 3:0. Po zmianie stron sytuacja się diametralnie odwraca i to zawodniczki z Wrocławia strzelają gole i tym samym doprowadzają do remisu. 3:3. Sędziowie zarządzają więc dogrywkę, która nie przynosi jednak rozstrzygnięcia, choć podczas kończącej mecz syreny, Dagmara Najbuk trafia w słupek.   Zwyciężczynie Turnieju, zatem muszą wyłonić rzuty karne. Pierwsze strzelają zawodniczki Victorii AW i Emila Dolata wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Potem wspaniałą obroną popisuje się Patrycja Urbańska i Victoria AW prowadzi w meczu 4:3. Teraz do rzutu karnego podchodzi Klaudia Barnowska, jednak nie udaje się jej pokonać bramkarki z Wrocławia. Wciąż jest 4:3 dla VAW. Kolej na rzut karny dla Wrocławianek i tym razem niesamowitą paradą broni starzał nasza bramkarka Patrycja Urbańska i wciąż prowadzimy 4:3. Do rzutu karnego jako trzecia podchodzi Marta Bedra i niestety trafia w bramkarkę. Teraz szansa na wyrównanie dla Wrocławianek, ale i tym razem zawodniczka AZS-u pudłuje trafiając w słupek. Cały czas Victoria AW wygrywa 4:3 i do rzutu karnego podchodzi Dagmara Najbuk. Jeśli strzeli to zapewni zwycięstwo piłkarkom Victorii AW. Ustawia piłkę na lini rzutu karnego i bardzo pewnie i precyzyjnie strzela, umieszczając piłkę w bramce Wrocławianek. Tym samym Victoria Aglomeracja Wałbrzyska zwycięża mecz finałowy i cały Noworoczny Turniej w Nowej Rudzie.  Radości naszych piłkarek nie było końca.

nr1

– Zdecydowanie zasłużyliśmy na to zwycięstwo i jestem bardzo szczęśliwy z tego sukcesu. Moje zawodniczki kolejny raz udowadniają, że wygrywać można nawet z najlepszymi. – mówi Jacek Grabowski Trener Victorii AW.

Victoria AW: Patrycja Urbańska, Katarzyna Kurylas, Justyna Krajewska, Dagmara Najbuk, Marta Bedra, Natalia Marszałek, Paula Rak, Karolina Ryl, Emilia Dolata, Klaudia Barnowska, Karolina Janicka

trener: Jacek Grabowski