Medyk Konin sprawdzał beniaminka AZS PWSZ.

AZS PWSZ

Mistrz Polski i beniaminek Ekstraligi spotkali się w sparingu w Żaganiu. PWSZ uległa 1:6 Medykowi.

To był pierwszy mecz kontrolny przed debiutem w Ekstralidze, który już 8 sierpnia. Jeśli chodzi o uczelnianą drużynę to postawiła sobie od razu najwyższą z poprzeczek bo za rywala podopieczne Marcina Gryki miały Mistrzynie Polski z Konina. Mecz odbył się w Żaganiu gdzie na obozie przebywają Medyczki.

Trenerzy ustalili, że mecz przebiegać będzie w 3 tercjach po 30 minut i tak też stało.

Zawodniczki AZS PWSZ wyszły w składzie:

Antończyk, Iwańczuk, Mesjasz, Konopka, Bosacka, Borkowska, Wacławczyk, Lizoń, Rędzia, Brzeska, Pluta.

W II tercji w bramce Antończyk zmieniła Urabńska i na boisku pojawiły się jeszcze Żurawska i Smagur

W III tercji z kolei Urbańską zmieniła Ludwiczak i na boisku również pojawiła się Natalia Choińska.

Pierwszą tercję zawodniczki Marcina Gryki przegrały zaledwie 1:0, miały też kilka sytuacji do strzelenia gola. Po II tercji Medyk Konin wygrywał już 3:1. Natomiast po 90 minutach Medyk Konin wygrał z AZS PWSZ 5:1

Z pewnością był to bardzo wartościowy sparing zarówno dla samych zawodniczek jak i też szkoleniowców PWSZ. Jedynego gola w tym meczu strzeliła nowo pozyskana z Darboru Bolesławice Angelika Smagur. W tym meczu zagrało także kilka innych nowych nabytków AZS PWSZ: Anna Rędzia z SMS Łódź, Natalia Furmankiewicz i strzelczyni gola Angelika Smagur oraz nowa Bramkarka z I ligowego Rolnika Biedrzychowice. Kilka zawodniczek nie wystąpiło w tym meczu bo wróciły z OOM 2015 Nowy Sącz zdobywając tam Mistrzostwo Polski: Klaudia Miłek, Edyta Botor, Jesscica Pluta.

Teraz AZS PWSZ wyjeżdża na obóz do Cetniewa by wrócić w pełni przygotowanym do debiutu w Ekstralidze Kobiet.