Bal Charytatywny.

bal charytatywny

Odbył się doroczny wałbrzyski Bal Charytatywny, z którego dochód  przeznaczamy na Hospicjum.

 

 

Bal  ten stanowi kontynuację idei, której pomysłodawczynią i pierwszą realizatorką była Wioleta  Kruczkowska. I od niej przejęliśmy tę piękną i ważną inicjatywę. W tym roku  nasz bal zorganizowaliśmy w Hotelu Maria w Wałbrzychu, co też ku naszemu zadowoleniu było możliwe po raz czwarty w tym samym miejscu. – mówią Pracownicy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

Jesteśmy tu przyjmowani z wielkim sercem i zawsze możemy liczyć na znakomite warunki oraz wykwintne i wyszukane menu –  z czego bardzo się cieszymy. Gościem honorowym balu był ordynariusz naszej diecezji –  J.E. ks. bp Ignacy Dec. Ksiądz biskup, który całym sercem popiera  od lat nasze starania o  pozyskanie środków na cel, który jest sednem naszego balu  sprawił nam radość podwójną bo nie tylko zaszczycił  naszą charytatywną  imprezę swoją obecnością  uczestnicząc w jej  rozpoczęciu, ale też podarował nam na licytację dwa piękne upominki: obraz Jana Pawła II oraz figurkę anioła. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. – mówią Pracownicy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

Już tradycyjnie, podczas balu przeprowadzona została licytacja przedmiotów i gadżetów podarowanych stowarzyszeniu przez darczyńców. Obok darów od księdza biskupa, dzięki  odbywającym się podczas zabawy  kilkukrotnym licytacjom  można było stać się posiadaczem bardzo atrakcyjnych prac plastycznych  – autorstwa wałbrzyskich i krakowskich twórców, a także kilkunastu wartościowych dla kolekcjonerów gadżetów, w tym tak rzadkich do zdobycia, jak: koszulka z autografem skoczka Adama Małysza, czy koszulka sportowa z własnoręcznym podpisem Mai Włoszczowskiej – naszej znakomitej kolarki olimpijki.

Bal prowadzili członkowie Zarządu stowarzyszenia: Renta Wierzbicka i Maria Majewska, a  w tym  miłym zadaniu wspierał prowadzące konferansjer Jacek  Czwojdziński – z dużym efektem  prowadzący licytacje. 

Cieszymy się z wysokiej frekwencji na naszym  balu, bo mieliśmy, aż 100 gości, a same bilety zostały tak skalkulowane by były z nich jeszcze dochód więc nie należały do tanich.  – mówią Pracownicy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

Muzyczną oprawę imprezy tworzył akompaniament  rodzimego Zespołu Futi-ArtD; złożonego z muzyków z Wałbrzycha  oraz  występ  krakowskiego wokalisty Jacka Bigaja.  Artysta jest znany z nastrojowego głosu i ciekawego repertuaru piosenkarskiego opartego  na utworach sprzed lat wśród których rarytasami były piosenki
przedwojenne. 

Z perspektywy  dni, które już upłynęły od zakończenia balu, możemy powiedzieć, że spełnił on pokładaną w nim nadzieję. Zebraliśmy 23 tys.100 zł. Przy czym to jeszcze nie całość, bo ma do  nas dotrzeć  w związku z balem jeszcze kilka kwot. – mówią Pracownicy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

Pozyskane  pieniądze przeznaczone zostaną na wyposażenie  nowych pomieszczeń w hospicjum, które teraz są urządzane.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami na naszej charytatywnej  imprezie i swoim sercem i co  też bardzo istotne,  pieniędzmi przyczynili się do osiągnięcia tak dobrego wyniku naszej zbiórki. mówią Pracownicy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.