Zwycięski remis VAW

vaw dar
Mecz VAW z Darborem Bolesławice trzymał do ostatniej sekundy w napięciu i nieskończonych emocjach.

 

W tym spotkaniu padło aż 12 bramek którymi można było by obdarzyć kilka meczów.

II ligowiec spotkał się w III ligowcem i były to swoiste sparingowe derby. Podopieczne Jacka Grabowskiego do przerwy wygrywały 3:2 po golach: Marszałek, Krajewskiej i Laskowskiej. Natomiast gospodynie Darbor Bolesławice strzeliły dwie bramki.

– dla mnie najważniejszą rzeczą w dzisiejszym spotkaniu było to że dziewczyny nareszcie były wspaniałą wielką piłkarską rodziną. Dały z siebie wszystko by walczyć o każdy centymetr boiska. Nie było straconych piłek. Każda pomagała innej. Asekuracja była wręcz wzorcowa.- mówił Jacek Grabowski Trener VAW

Druga połowa to jeszcze większa walka i zaangażowanie obu drużyn. Najpierw do wyrównania doprowadzają zawodniczki Darboru i rozpoczyna się jeszcze bradziej emocjonujące widowisko piłkarskie. Potem Darbor wychodzi na prowadzenie 4:3 i do remisu doprowadza dobijając przepiękny strzał z rzutu wolnego Marty Bedry, Karolina Janicka i mamy remis. 4:4. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że rzut wolny wywalczyła zaraz wejściu na boisko Weronika Kowalska, która przytomnie zachowała się tuż przed polem karnym Darborek. Mecz wciąż trwa i ani na moment żadna z drużyn nie zwalnia tempa, wręcz przeciwnie szybkość akcji wzrasta i emocje sięgają zenitu. Ponownie na prowadzenie wychodzą zawodniczki Darboru wyprowadzając swój zespół na 5:4. Ale zawodniczki Jacka Grabowskiego nie pozostają dłużne i po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym przez Justynę Krajewską, głową piłkę w bramce po raz drugi w tym meczu umieszcza Karolina Janicka. mamy remis 5:5. Przejmujemy inicjatywę na boisku i wyprowadzamy składne i szybkie akcje, jednak ku zaskoczeniu wszystkich sędzia zawodów na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem dyktuje mocno dyskusyjny rzut karny dla Darboru. W polu karnym przewraca się zawodniczka gospodyń bez jakiejkolwiek reakcji naszych zawodniczek a Pan sędzia pokazuje na wapno.  Zatem na 120 sekund do końca meczu Darbor wychodzi na prowadzenie  6:5.

Pozostawiamy daleko krytykę pracy sędziów i zajmujemy się wyłącznie tym co dzieje się piłkarsko na boisku.

Nasze dziewczyny jednak walczą do ostatniej sekundy i pokazują swój charakter. Mało kto spodziewał się zmiany tego wyniku, a jednak piłka nożna jest kompletnie nieobliczalna i to właśnie w niej jest to najpiękniejsze. Na 20 sekund przed końcem ostatniego gwizdka sędziego prawą stroną weszła w pole karne na pełnym biegu Aleksandra Laskowska i będąc na czwartym metrze przed bramką zagrywa mocną piłkę wzdłuż pola karnego do której dopada Weronika Kowalska i zapewnia naszej drużynie remis. Mamy wynik 6:6. Popularna Vercyn w tym meczu przeżyła drugą piłkarską młodość, najpierw to na niej był faul, który zamieniliśmy na gola, a później na kilka sekund przed końcem meczu Vercyn strzela wyrównującego gola, sprawiając sobie wspaniały urodzinowy prezent i radość całej drużynie. 29 lat to wspaniały wiek.

– Taka postawa całej drużyny to dla mnie duma i nieopisana radość, Oczywiście wynik jest ważny, ale najważniejsze jest to co dzieje się w środku drużyny.  A to jak wygląda drużyna to efekty bardzo ciężkiej i żmudnej pracy na treningach i wielu wyrzeczeń.  Ja o sukcesy tej drużyny jestem spokojny to tylko kwestia czasu. – po meczu powiedział Jacek Grabowski Trener VAW

Warto zaznaczyć, że w drużynie zabrakło aż 3 podstawowych zawodniczek. Najbuk leczy lekki uraz kolana. Ugarenko jest już miesiąc po artroskopii także kolana, a Wolkenstein odbywa poza Wałbrzychem obecnie praktyki zawodowe.  To jednak nie przeszkodziło naszym Młodziczkom przebojowo wedrzeć się do drużyny i zaznaczyć swoje pozycje na boisku. One się bardzo intensywnie dobijają do pierwszego składu. Dziś wspaniale zaprezentowały się niespełna 15 letnie: Grabowska Julia, Justyna Pięciak i Klaudia Bąkiewicz. Obok nich rewelacyjnie pokazały się 14 letnie: Marcinkiewicz Monika i Ryl Oliwia.

Dziewczyny wielkie brawa.!!!!

Darbor Bolesławice (II liga)  – VAW ( III liga)  6:6  (2:3)

bramki dla VAW: 2 Janicka, 1 Marszałek, 1 Krajewska, 1 Laskowska, 1 Kowalska

skład VAW: Kurylas – Salbert, Ryl K, (75` Ryl O), Bedra, Grabowska, (72` Bąkiewicz) – Krajewska, Marszałek, Dolata (65` Pięciak), Marcinkiewicz (65` Kowalska) – Laskowska, Janicka