Policyjne podsumowanie Świąt.

kontrole drogowe

11 kolizji, 2 wypadki drogowe , 3 nietrzeźwych kierujących. Ogółem Policjanci skontrolowali blisko 180 kierujących.

Okres Świąt Bożego Narodzenia w powiecie wałbrzyskim w tym roku minął dość spokojnie. Na naszych drogach doszło do 11 kolizji i dwóch wypadków drogowych. Najczęstszą przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 3 nietrzeźwych kierujących. Ogółem skontrolowali blisko 180 kierujących pojazdami.

Od 24 do 26 grudnia 2013 roku na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło do 11 kolizji. Odnotowano 2 wypadki drogowe, w których 3 osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 3 nietrzeźwych kierujących. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Wydziału Prewencji w tych dniach pełnili wzmożone służby mające na celu zapewnienie płynności ruchu do miejscowości turystycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. W tych dniach ukarali mandatami 29 kierowców za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze oraz za prowadzenie rozmów przez telefony komórkowe w czasie jazdy.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Ponadto w ramach działań prewencyjnych prowadzonych przez policję mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych policjanci w okresie świąt interweniowali wobec kilku nietrzeźwych leżących na wałbrzyskich ulicach bądź znajdujących się w miejscach, gdzie ich życie i zdrowie było zagrożone. Trafili oni do miejsc zamieszkania bądź do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że brak wyobraźni, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich podróżnych. Miejmy na uwadze, że zbliża się Sylwester, a wraz z nim Nowy Rok 2014. Każdy z nas chciałby go powitać w zdrowiu i radości.