Wsparcie dla PG nr 6.

probówki

Dymiące próbówki oraz efektowne reakcje chemiczne pokazali uczniowie PG nr 6 podczas otwarcia nowego gabinetu.

Podopieczni szkoły będą mieli do dyspozycji profesjonalne dygestorium chemiczne oraz zaplecze dydaktyczne. Zakup urządzenia był możliwy dzięki wsparciu spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

– Angażujemy się w rozwój młodzieży już na etapie szkół gimnazjalnych oraz średnich – tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”. – Wiemy, że pracodawcy potrzebują wykwalifikowanych osób, które wykażą się praktyczną wiedzą, a nie wiadomościami teoretycznymi. Jest to zatem inwestycja w przyszłość – dodaje.

Dygestorium chemiczne to przeszklona komora, w której możliwe jest przeprowadzanie doświadczeń w bezpiecznych warunkach. Opary odprowadzane są za pomocą specjalnych wentylatorów na zewnątrz budynku. Witryny zabezpieczają z kolei przed wydostaniem się substancji poza urządzenie. Dygestorium umożliwi uczniom nie tylko obserwowanie reakcji, ale również samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. W ten sposób przełożą zdobytą wiedzę na praktykę.

– Z gabinetu korzystać będą uczniowie zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i kół zainteresowań. Jestem pewna, że lekcje chemii staną się teraz dużo bardziej atrakcyjne. Obcowanie z tym przedmiotem w praktyce może ułatwić uczniom dalszą drogę edukacji – podkreśla Ewa Gratzke, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu.

Gabinet chemiczny został przez szkołę gruntownie odnowiony. Wyremontowano ściany oraz podłogę. Wyposażono go w nowe ławki, krzesła, rolety oraz rzutnik multimedialny. Szkoła skorzystała również ze środków unijnych, dzięki którym udało się zakupić szkło laboratoryjne oraz inne pomoce dydaktyczne.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat angażuje się rozwój i edukację młodzieży. Wparciem objęła między innymi wałbrzyskie koło robotyki w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk”.