Koszykarze Górnika pokonali Śląsk II Wrocław.

koszykarze

Inauguracja i od razu Derby w II lidze Koszykarzy. Górnik pokonał Śląsk II Wrocław 75:61.

Już od pierwszych sekund podopieczni Trenera Chlebdy prowadzili w tym spotkaniu i ani na chwilę nie oddali prowadzenia. Doprowadzając do zwycięstwa w I meczu po powrocie do II ligi Koszykarzy.

Pierwsza kwarta to zwycięstwo 24:10, druga zakończyła się wynikiem 16:24 natomiast trzecia to ponowna wygrana Górnika 20:10, a czwartą dwoma punktami wygrali Wrocławianie 17:15. Jedak w przeciągu całego spotkania to Górnik nadawał ton i tempo gry. Tym samym wygrał cały mecz.

Inauguracyjny sezon w II lidze wałbrzyskiego Górnika otworzył Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, a Koszykarze doskonale zagrali pierwszy mecz po awansie do II ligi i zasłużenie pokonali Śląsk II Wrocław.

W przerwie spotkania odbyły się rzuty z połowy boiska do kosza 3 wybranych kibiców, z których jeden mógł wygrać za celny rzut 1000 zł. Jednak tym razem sztuka ta nie udała się nikomu. Kolejne szanse w następnym meczu Górnika u siebie.