Dziewczyny VAW pokonały Liderki III ligi.

vaw_bielawa

VAW  wygrały mecz z liderkami III ligi z Bielawy 7:5 i awansowały na 2 miejsce w tabeli III ligi kobiet.

 

Nasze zawodniczki wykazały się większym boiskowym doświadczeniem i pokonały dotychczasowe liderki z Bielawy strzelając im 7 bramek.

Na listę strzelców VAW dziś wpisały się: Ola Laskowska 2 razy oraz Karolina Janicka, po jednej bramce dołożyły Dagmara Najbuk, Marta Bedra i Ola Ugarenko.

Młode piłkarki z Bielawy w tym meczu próbowały utrzymać pozycję lidera, ale sztuka ta dziś im się nie  udała. Dziś musiały uznać wyższość piłkarek Jacka Grabowskiego.

– To był kolejny bardzo trudny mecz dla Nas, tym bardziej, że borykaliśmy się, aż z 5 kontuzjami moich piłkarek. Na szczęście wszystkie piłkarki szczęśliwie dograły mecz do końca. Dokładamy kolejne 3 punkty do naszego dorobku w III lidze i gramy dalej. – po meczu powiedział Jacek Grabowski  Trener VAW

Obecnie fotel Lidera III ligi Kobiet w grupie II dolnośląskiej zajmuje AZS PWSZ II z dorobkiem 12 punktów, 2 miejsce zajmuje VAW z 9 punktami i 3 miejsce UKS Bielawianka Bielawa także z 9 punktami. Dotychczasowy lider Bielawianka spadła na 3 miejsce po porażce z VAW, bo przy tej samej ilości punktów liczy się bilans bezpośrednich meczów.

 

5 kolejka w III lidze rozegrana zostanie 11/12 października i zapowiada się również arcy ciekawie, bo zmierzą się ze sobą trzecia w tabeli Bielawianka z Liderem AZS PWSZ II. Natomiast VAW zagra na wyjeździe ze Stalą Świdnica.