Porażka dziewczyn AZS PWSZ z Rolnikiem.

pwsz_rolnik

W 2 kolejce I ligi kobiet zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych nie sprostały rywalkom z Głogówka ulegając 1:3.

Mecz przebiegał podobnie jak przed tygodniem z  AZS UJ Kraków z tym, że dzisiejsze rywalki były  znacznie skuteczniejsze od podopiecznych Marcina Gryki. Przez blisko 40 minut utrzymywał się bezbramkowy remis, choć więcej przy piłce były piłkarki Rolnika Biedrzychowice. W wałbrzyskiej bramce po raz pierwszy wystąpiła ściągnięta z Ajaxu Amsterdam Daria Antończyk, której debiut zakończył się przegarną 1:3.

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w I połowie nie stworzyły ani jednej 100% sytuacji, jedynie bardzo dobrze dysponowana tego dnia Katarzyna Brzeska oddała celny strzał z dalszej odległości.  Na słowa pochwały zasłużyła druga debiutantka w wałbrzyskim zespole doświadczona Magdalena Konopka, która na środku obrony czytała grę niczym piłkarski profesor. Jedynym mankamentem naszej środkowej jest brak szybkości, ale jej doświadczenie w zupełności uzupełnia ten element gry.  Jeszcze w I połowie kontuzji doznała prawa obrończyni Daria Pluta i musiała opuścić boisko. Jej miejsce zajęła Nikola Żurawska, której bardzo trudno i ciężko grało się w tym meczu.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu brakowało agresywnej gry i gry kombinacyjnej naszych dwóch bocznych pomocniczek, które trener Marcin Gryka w przerwie zmienił. Okoń i Brzeska zagrały dobre zawody i starały się konstruować ofensywne akcje naszej drużyny. Botor i Bosacka już drugi mecz zagrały na swoim dobrym poziomie.  Natomiast znacznie gorzej tego dnia wypadły nasze napastniczki i to od razu przełożyło się na siłę ofensywną AZS PWSZ, a raczej na jej brak w tym meczu.

Po przerwie na boisku pojawiła się Katarzyna Iwańczuk i Kamila Pryk. Iwańczuk znacznie ożywiła lewą stronę swojej drużyny i włączała się w grę ofensywną Wałbrzyszanek.

Niestety w II połowie nasze rywalki strzeliły gola na 0:2 i zaczęły w pełni kontrolować grę na boisku. Tymczasem bardzo dobre podanie otrzymała Katarzyna Brzeska i strzałem po ziemi lewą nogą, umieściła piłkę w bramce gości. Radość po kontaktowej bramce nie trwała długo bo zaledwie po 2 minutach nasze rywalki strzeliły kolejną bramkę i zrobiło się 1:3.

Taki wynik utrzymał się już do końca meczu i 3 punkty pojechały do Głogówka.

AZS PWSZ  Wałbrzych – Rolnik Biedrzychowice  1:3 (0:1)

bramka dla AZS PWSZ: Brzeska 1

skład: Antończyk- Pluta (Żurawska), Konopka, Botor, Bosacka, – Rak (Iwańczuk), Brzeska, Okoń, Borkowska (Pryk), – Miłek, Pełechata (Wandolska)

trener: Marcin Gryka