Operowy Festiwal Noworoczny.

operowy koncert

W trzech wyjątkowych miejscowościach naszego regionu: Bolesławiec, Lubań, Duszniki-Zdrój, zaprezentują się gwiazdy operowe.

KARNAWAŁ W STOLICACH ŚWIATA – koncert Inauguracyjny będzie muzyczną podróżą po Austrii, Francji, Włoszech, Ameryce, Węgrzech Czechach i wielu innych zakątków świata w których prym wiodła muzyka operowa w brawurowych wykonaniach. Podczas tego wieczoru publiczność będzie mogła usłyszeć najwspanialsze arie, duety i ansamble operowe, operetkowe, fragmenty musicali, rewii oraz pieśni neapolitańskie w noworocznym, karnawałowym sztafażu. Festiwalowy wieczór odbędzie się w niedawno odrestaurowanym, zabytkowym Teatrze Starym w Bolesławcu.

Drugiego wieczoru zaprosimy Państwa na PODRÓŻ DO WIEDNIA I WŁOCH – muzyczną ucztę z ariami i ansamblami pochodzącymi z najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta,  Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Gaetano Donizettiego i innych wyjątkowych twórców. Repertuar koncertu zostanie wzbogacony najsłynniejszymi walcami i polkami w wykonaniu jedynego w Polsce Tria Harfowego! Podczas tego wieczoru publiczność będzie mogła przenieść się do dwóch najważniejszych muzycznych ośrodków operowych na świecie, do miejsc słynących z najpiękniejszych karnawałów, wytwornych balów i przyjęć. Koncert odbędzie się w jednej z największych sal koncertowych
w regionie – Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Lubaniu.

Na wielki finał Operowego Festiwalu Noworocznego zapraszamy do Dusznik-Zdroju i tamtejszego Dworku Chopina. Jak na tak zacne miejsce przystało, niedzielnego popołudnia zaprezentujemy DWORSKĄ GALĘ NOWOROCZNĄ.
W popisowych interpretacjach zabrzmią dzieła związane ówcześnie z wytwornymi balami wśród szlachty. Nie zabraknie także fragmentów z broadwayowskich musicali, które w latach 20. i 30. XX wieku otworzyły nową kartę w historii gatunku wokalnego i przeżyły swój największy rozkwit aż do dziś.

W czasie Operowego Festiwalu Noworocznego wystąpią znakomici soliści,
z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Zaprezentują się dwie polskie primadonny, znakomite sopranistki: Aleksandra Buczek i Anna Lichorowicz, które uznane są za jedne z najlepszych w swojej generacji oraz cieszą się wysokimi ocenami krytyki i publiczności.

operowy festiwal