3 miejsce młodzików Górnika we Francji.

młodzicy Górnika

Młodzicy Górnika Wałbrzych zajęli wysokie III miejsce w Turnieju DLT we Francji.

 

 

Nasza drużyna młodzików w składzie : Patryk Binkowski, Igałowicz Domink, Przepiórzyński Oskar, Woźniak Patryk, Wojakiewicz Kacper, Rękawek Patryk, Zaoziński Antoni), Siwiński Bartłomiej, Rokosz Aleksander, Chałupka Piotr, Klechowicz Dominik oraz Krupa Filip pod przewodnictwem trenera Janusza Przybyły  podobnie jak w zeszłym roku zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce w turnieju DLT, jaki miał miejsce we Francji.

W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn ( z Francji, Belgi, Węgier,Polski oraz reprezentacja z Martyniki). W grupie spotkaliśmy się z : reprezentacją Martyniki CC FORT DE FRANCE ( odnieśliśmy zwycięstwo 4:1 po bardzo dobrym meczu), USM Waziers ( przegrana 0:3) oraz ST FRESNOIS ( udało nam się odnieść bardzo wysokie zwycięstwo 6:1).

Dzięki uzyskanym wynikom zajęliśmy drugie miejsce w grupie co dało nam awans do fazy play-off. W ćwierćfinale zagraliśmy ze zwycięzcą grupy B czyli z drużyną CAUDRY, z którą po zaciętym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 2:1. W półfinale na naszej drodze stanęli, jak się później okazało zwyciężcy całego turnieju, drużyna US Muubeuge. Po zaciętym meczu oraz w dość pechowo straconej bramce przegrywamy 0:1, choć wcale nie byliśmy gorszą drużyną. W meczu o trzecie miejsce znów spotykamy się z zespołem, z którym przegraliśmy w fazie grupowej USM Waziers. Po bardzo dobrym meczu wygrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy bardzo dobre 3.  miejsce.

 

 

Dzień później drużyny trampkarzy  oraz młodzików wraz z drużyną juniorską Gryfu Świdnica zwiedzały stolicę Francji – Paryż. Odwiedzili m.in. katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny oraz wieze Eiffla. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt zarówno w Polsce jak i we Francji!

Drużyna trampkarzy pod kierunkiem Arka Nowomiejskiego startowała w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Cambrai gdzie udało jej się zająć 13. miejsce.