Festiwal strzelecki Victorii z Udaninem.

vaw szczawno

W meczu 16 kolejki III ligi kobiet nasze zawodniczki pokonały na stadionie w Szczawnie Zdroju drużynę Polboto Grom Udanin 19:1

To do tej pory to najwyższa wygrana naszej drużyny w rozgrywkach w III lidze kobiet. Imponujący wynik był już do przerwy, bo podopieczne Jacka Grabowskiego do przerwy prowadziły już 10:0

A wszystko zaczęło się od gola samobójczego w 3 min. meczu kiedy to piłkarki z Udanina strzeliły do własnej bramki. Od 14 minuty rozpoczął się swoisty festiwal strzelecki naszych zawodniczek.

– Karolina Janicka w tym meczu strzeliła 8 goli i miała 1 asystę.

– Marta Bedra strzeliła 4 bramki

Warto zaznaczyć, że obie te zawodniczki 12 goli strzeliły tylko w 60 minut, kiedy to przebywały na boisku.

– Justyna Krajewska jako boczna obrończyni popisała się 1 golem i aż 6 asystami

– Natalia Marszałek zaliczyła 3 asysty

– Emilia Dolata strzeliła 1 bramkę i miała 1 asystę.

– Paula Rak także strzeliła 1 bramkę i zaliczyła także 1 asystę

– Marta Wolkenstein strzeliła 2 bramki

– Weronika Kowalska strzeliła 1 bramkę

– Dagmara Najbuk zaliczyła 2 asysty.

Jednak nie było tylu goli i asyst gdyby nie gra całej drużyny łącznie z rezerwowymi. Trener Jacek Grabowski w tym meczu skorzystał z 17 zawodniczek, które tego dnia pojawiły się na boisku w meczu z Udaninem.

Nasza drużyna w III lidze kobiet do tej pory strzeliła najwięcej bramek ze wszystkich drużyn i ma najkorzystniejszy bilans bramkowy. Obecnie zajmuje 2 miejsce w tabeli ze startą 4 punktów do Lidera z Bolesławic. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 kolejki.

– Bardzo dziękuję moim dziewczynom za postawę w dzisiejszym meczu. Każda z moich piłkarek zasługuje na wyróżnienie i pochwałę. Oczywiście drużyna z Udanina to słabszy przeciwnik, jednak to pierwszy mecz naszej drużyny, który rozegraliśmy bardzo dobrze pod względem taktycznym. Zawsze nam się trudno gra ze słabszym rywalem i dlatego jeszcze bardziej jestem zadowolony z gry naszej drużyny. – po meczu powiedział Jacek Grabowski – Trener VAW

Kolejny debiut w III ligowych rozgrywkach zaliczyła nasza kolejna Młodziczka. 14 letnia Justyna Pięciak zagrała w tym meczu od 55 minuty.

VAW – Polboto Grom Udanin 19:1 (10:0)

bramki: Janicka 8, Bedra 4, Wolkenstein 2, Rak P 1, Krajewska 1, Dolata 1, Kowalska 1, 1 samobójcza

skład: Urbańska – (40 ` Kurylas), Krajewska, Ryl – (40 ` Tokarczyk), Rak O., – Laskowska -(55 `Wolkenstein), Dolata, Marszałek, Rak P. – (55 ` Pięciak), Najbuk, – Janicka – (60 ` Grabowska), Bedra -(60` Kowalska)

trener: Jacek Grabowski