Pewna wygrana VAW

vaw_jelcz

W 14 kolejce rozgrywek III ligi Kobiet VAW wygrały 5:1 z Czarnymi Jelcz Laskowice.

Bramki w tym meczu strzelały Dagmara Najbuk 3 i Karolina Janicka 2. Mecz jak każdy w III lidze kobiet wymaga walki, skuteczności i siły. Dziś wszystkie te walory były po stronie piłkarek Jacka Grabowskiego, które pewnie pokonały koleżanki z Jelcza Laskowice.

Remis w tym meczu utrzymywał się do 28 minuty i na boisku dominowała walka o każdą piłkę po obu stronach.

Na prowadzenie VAW wyprowadza z rzutu wolnego Dagmara Najbuk potem na 2:0 strzela Karolina Janicka, a na 3:0 podwyższa ponownie Dagmara Najbuk strzałem prawie z 40 metrów. Na przerwę VAW schodzi z 3 bramkową zaliczką.

Od razu po przerwie trener dokonał 2 zmian i na boisku pojawiły się Katarzyna Kurylas w bramce i w ataku Marta Bedra.

– Nasz potencjał piłkarski zwiększył się znacząco, bo w zespole mam 15 może 16 równorzędnych piłkarek i życzę każdemu trenerowi, aby miał jednocześnie taki komfort w dokonywaniu zmian i jednocześnie dylemat kogo wystawić w pierwszym składzie. – po meczu powiedział Jacek Grabowski Trener VAW

w 55 minucie na boisko weszła jeszcze 16 letnia  Ola Laskowska i kilkanaście minut później Agnieszka Oroń, a w końcówce meczu debiutantka Żaneta Lubońska.

W II części meczu bramkę na 4:0 strzeliła ponownie Dagmara Najbuk strzelając swoją 3 bramkę w tym meczu,  a na 5:0 podwyższyła Karolina Janicka strzelając dziś swoją 2 bramkę.  Obie nasze zawodniczki przodują w III lidze na liście najlepszych strzelczyń. Karolina ma już strzelonych 22 bramki, a Dagmara już 20.

Goście z Jelcza Laskowice strzeliły honorową bramkę z rzutu karnego.

VAW – Czarni Jelcz Laskowice 5:1 (3:0)

bramki: Najbuk 3, Janicka 2

skład VAW: Urbańska (40` Kurylas) – Staniszewska (77` Lubońska), Tokarczyk, Ryl, Krajewska – Marszałek, Dolata (55` Laskowska), Najbuk, Rak – Janicka (65` Oroń), Wolkenstein (40` Bedra)

trener: Jacek Grabowski