Współzawodnictwo przedszkoli i zerówek.

współzawodnictwo

W piątek 11 kwietnia o godz. 10.00 do Hali  AQUA ZDRÓJ przy ul. Ratuszowej 6 na zawody przedszkoli i klas 0.

 

 

W zawodach weźmie udział 18 zespołów, liczących do 12 osób (dziewczęta i chłopcy). Dla wszystkich uczestników przewidziane są medale oraz słodki poczęstunek.

Skrócony opis konkurencji:

1. Sztafeta plażowa – na odcinku 18 metrów wahadłowo uczestnicy toczą dużą piłkę plażową – konkurencja rozgrywana na czas

2. Konkurs rzutów – w odległości 5 metrów uczestnicy starają się wrzucić woreczki do środkowego koła boiska koszykarskiego. Zwycięża zespół, który zaliczy więcej celnych rzutów

3. Zanieś – przynieś – na odcinku 9 metrów umieszczone jest kółko ringo. Konkurencja polega na tym, że jeden zawodnik umieszcza piłkę do tenisa ziemnego w kółku i wraca na linię startu, następny przynosi piłkę z kółka i przekazuje koledze z drużyny – konkurencja na czas.

4. Tunel – konkurencja polegająca na przejściu zawodników przez 9 metrowy rękaw. Po wyjściu z tunelu

zawodnicy przebiegają przez bramkę kierunkową na metę – konkurencja na czas

5. Tor przeszkód – na odcinku 18 metrów uczestnicy wykonują zadania w kolejności: przeskok przez mini płotek, przejście przez szarfę w kole hula hop dowolnym sposobem, przełożenie kółka ringo z pachołka na pachołek, obiegnięcie pachołka nawrotnego i powrót do mety w linii prostej.

6. Futbol – z odległości 3 metrów uczestnicy starają się piłką do bramki o szerokości 1,5 metra. Zwycięża zespół, który zaliczy więcej celnych strzałów. Każdy zawodnik ma jeden strzał.

7. Sztafeta olimpijska – zawodnicy na obwodzie boiska piłki siatkowej przekazują sobie w formie sztafety kółko ringo. Konkurencja na czas. Sztafeta na dochodzenie.

 

Zapraszamy – wielkie emocje gwarantowane!