Posłanki podsumują 10 lat w Unii.

unia E

W tym roku mija dokładnie 10 lat odkąd Polska dołączyła do Unii Europejskiej.

 

 

Z tej okazji Europosłanka Danuta Jazłowiecka wraz z Posłanką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką zapraszają mieszkańców Wałbrzycha i Świdnicy do dokonania wspólnego podsumowania naszego członkostwa w UE.

Pod hasłem „To już 10 lat – przyjdź i porozmawiajmy czy zmienił się Twój świat” Posłanki zapraszają mieszkańców do udziału w otwartej dyskusji przy ciepłej kawie i kawałku ciasta. Spotkania są organizowane 11 i 12 kwietnia w Wałbrzychu i Świdnicy.

 

Wejście Polski do Unii Europejskiej doprowadziło do bardzo istotnych zmian w naszym kraju. Oznaczało to objęcie Polaków zasadą swobody przepływu osób, w tym możliwości pracy
w innych krajach członkowskich. Z kolei napływ unijnych funduszy przyczynił się do poprawy szerokorozumianej infrastruktury w Polsce. Wyremontowane chodniki i ulice na wsi
i w miastach, ścieżki rowerowe, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków, światłowody dostarczające internet, wodociągi i wiele, wiele innych rzeczy zostało w ogromnej części sfinansowanych właśnie ze środków unijnych.

 

Zapewne każdy z nas inaczej postrzega te mijające 10 lat w Unii Europejskiej. Spotkania organizowane w Wałbrzychu i Świdnicy to wyjątkowa szansa, żeby tymi spostrzeżeniami podzielić się z parlamentarzystkami, które reprezentują nas w Warszawie i Brukseli.

 

Spotkania organizowane są pod wspólnym hasłem „Polskiej Dekady w UE”. Wcześniej Europosłanka Danuta Jazłowiecka spotkała się z mieszkańcami m.in. Głuchołaz, Krapkowic, Nysy, Brzegu i Głogowa.

 

Miejsce i czas spotkania:

 

Data: 11.04.2014 r., godz. 1700 – 1900

Restauracja „Maria”, ul. Wrocławska 134 b, Wałbrzych

 

Data: 12.04.2014 r., godz. 1100 – 1300

Restauracja „Rynek 43”, Rynek 43, Świdnica