Sukces szczawieńskich karateków.

karateszcz2

Sukcesem zakończył się wyjazd karateków z Miejskiego Klubu Sportowego Szczawno-Zdrój do Legnicy.

W Legnicy odbywały się XXVII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.W turnieju wzięło udział około 300 zawodników z 23 krajów Europy oraz innych krajów, jak Japonia i Tunezja.

Szczawno-Zdrój reprezentowało 4 zawodników zakwalifikowanych do udziału przez Polski Związek Karate. Byli to: Karolina Chochol, Julia Pojasek, Adrian Dobosz i Dominik Obuchowski, których trenerem jest Jacek Baranowski.

karate szcz1

Najwyższe miejsce na mistrzostwach zajął Adrian Dobosz, który zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 10-11 lat. Występ Adriana był naprawdę udany, nasz zawodnik wykazał się precyzyjną techniką i wolą walki. W ostatniej rundzie Adrian stanął do walki ponownie z reprezentantem Rosji. Niestety pomimo, iż złoto było na wyciągnięcie ręki, dało się odczuć zmęczenie i zbyt długie oczekiwanie na kolejne walki.  Ostatnia walka była wyrównana, o zwycięstwie zdecydowało jednak wskazanie sędziego maty.

Kolejna zawodniczka Julia Pojasek zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal w kategorii wiekowej 12-13 lat. To była jedna z lepszych walk młodej zawodniczki. Pokonała dziewczyny z Armenii i Rosji. W finałowej walce pokonała ją po zaciętej walce Hiszpanka.

Dobrą techniką i kondycją wykazali się podczas zawodów pozostali zawodnicy MKS-u – Karolina Chochol  i Dominik Obuchowski, którzy stoczyli wyrównane walki. Ostatecznie Dominik  musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy i przegrał przez wskazanie, a Karolina przez stracone punkty w walce z Rosjanką.

Występ wszystkich zawodników można uznać za bardzo udany. Zawodnicy ze Szczawna-Zdroju pokazali, że cechuje ich nie tylko wola walki ale również bardzo dobra technika. Zawodnikom gratulujemy udanego startu, a medalistom osiągniętego sukcesu.